Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6 7 8
Author
Comment
Behemoth the Barbarian
2001-12-31 06:25:20


Re: Ja tez chce !
Co do speeda, to tak jak pisałem, należałoby sprawdzić co się dzieje, gdy heros o specjalności Haste na najwyższym możliwym poziomie (99) rzuci ten czar.
Dante
2001-12-31 10:20:05


Haste
Nie spodziewaj sie wiele po Haste. Co prawda nie mam dodatku (wiec nie mam bohatera z taka specjalnoscia) ale testowalem Clerica z Prayerem, rzucalem na pikinierow. Predkosc zwiekszyla sie o 4. Cleric mial okolo 90 poziom.
ObywatelEracji
2001-12-31 11:10:15


Re: Haste
Guineo, ja te artefakty wliczylem (patrz suma !) tylko ich nie wymienilem z nazwy ; ) Oczywiscie, +4 artefakty.
Tak czy inaczej -> 37 max, wiecej nie wycisne ; )
Haste dla jednostek siodmego (i wyzej) poziomu pozostaje niezmienny, nawet u specjalistow na poziomie 99.
E1ias
2002-01-01 11:49:34


Re: Haste
Sprawdzilem doswiadczalnie i faktycznie szybciej juz sie nie da.
To moze tym razem zagadka z najnowszego dodatku do herosow:
Czego potrzeba, zeby zburzyc w pelni rozbudowane miasto (zamek, wszystkie dwellingi, 5 poziomow magii, pare budynkow dodatkowych, bez graila) i zaczac w jego miejsce miasto w typie, jaki nam odpowiada?
I co przy okazji mozna dodatkowo (nie liczac korzysci strategicznych z takiej zamiany) na tym zyskac?
jOjO dwarf
2002-01-03 14:18:35


;)
który to post w Jamie Stratega?

wskazówka:
Karczmarzu! kolejkę dla wszystkich!!! ;)))
Behemoth the Barbarian
2002-01-03 16:32:17


Re: ;)
1000.

Nareszcie czwarte forum Jaskini zyskało czterocyfrową liczbę postów!
Colon
2002-01-04 13:13:52


Strzelcy
Odpowiadajac sobie;) na zagadke o strzelcach: taka sytuacja zdarza sie oczywiscie dosc rzadko i mozna powiedziec ze to przedsmak HMMIV: nie mozemy strzelic do jednostki, ktora jest dokladnie oslonieta - tzn. gdy bezposrednio po obu stronach przylegaja do niej jednostki zajmujace dwa hexy, a z przodu bezposrednio lub w odleglosci 1 hexa jest przeszkoda terenowa (np. wzgorze).

Ostatnio mialem tak na przyklad grajac przeciwko Stronghold - po obu stronach cyklopow byly Thunderbirds i Behemothy, a z przodu wzgorze.
Dante
2002-01-05 02:08:09


Re: Strzelcy
Przyznam sie bez bicia, ze nigdy mi sie cos takiego nie zdarzylo.

Jak juz jestesmy w temacie: Stronghold nie ma fosy, ale najczesciej ma zarabiscie duzo przeszkod terenowych przed murami :-)
Behemoth the Barbarian
2002-01-05 07:06:34


Re: Strzelcy
Szkoda, że nie przeczytałem tej zagadki o strzelcach, bo znałem odpowiedź. Też mi się to kilka razy zdarzyło (i też walcząc Strongholdem), gdy przeniosłem wojska na drugą stronę pola walki.
Mr Pool
2002-01-05 08:23:08


Re: Strzelcy
Nie wiem ale wydaje mi się, że z tymi strzelcami to troszkę inaczej. Każdy łucznik ma pewną ilość strzał i tym samym strzałów, które może oddać. Mnie się wydaje, że po prostu skończyły wam się pociski i dlatego nie mogliście strzelać. Ja niejednokrotnie ukrywałem strzelców za przeszkodę i dobrze go osłaniałem innymi jednostkami i nie przeszkadzało mi to w "koszeniu" przeciwnika. ;)
Ratboyy
2002-01-05 13:15:43


Re: Strzelcy
Mr Pool'u wydaje mi sie ze sie niezrozumiales zagadki (moze to ja czegos nie rozumiem?). Piszez ze jednostka tak oslonieta moze spokojnie strzelac, owszem, nikt nie mowi ze nie, z tego co napisal Colon wywnoskowalem ze chodzilo o to ze do jednostki oslonietej nie mozna strzelac, to mial by byc ten malutki przedsmak do Heroes IV.
Mr Pool
2002-01-06 06:50:33


Re: Strzelcy
Zwracam honor chiba nie doczytałem pytania :(

Taki mały dinx ;)
Colon
2002-01-21 03:00:21


Strzelcy raz jeszcze
Tytulem dodatku: opisana przeze mnie niemoznosc oddania strzalu ma takze miejsce gdy jednostke wroga otocza szczelnie nasze wlasne jednostki (np. w rogu planszy). Wowczas takze nie mozemy do niej strzelic.
Don Ash
2002-01-21 07:15:52


Re: Strzelcy raz jeszcze
To dziwne, bo zdarzyło mi się raz cos takiego, na mapce Blood&Honor; osłoniłem magogi: z jednej strony archaniołkami które atakowały (I)Frytów ;) , a z drugiej strony pikinierami które walczyły face to face z tymi koszmarkami ;) No i oprócz tego że dołożyli im pikemani, to jeszcze pod koniec tury dostało im się od mnichów... To był ten jeden przypadek, gdy całkowicie odizolowałem jednostkę więc nie mogę przytoczyć więcej na poparcie, ale skoro zdarzyło się raz , to czemunie miało by się zdarzyć drugi?
Colon
2002-01-22 04:32:08


Re: Strzelcy raz jeszcze
Hm, no nie wiem moze to dziala tylko w jedna strone - tzn. komp moze walnac do ciebie, a ty do niego nie? Mi zdarzylo sie to w tym tygodniu, wiec pamietam to na swiezo. A moze zalezy to od wersji/patcha?
Colon
2002-01-22 04:36:45


Tytany
Teoretycznie tytanow nie mozna oslepic, nie dzialaja na nie czary umyslu itp. Okazuje sie jednak, ze mozna je zupelnie wylaczyc z walki (nie zabijajac, oczywiscie). W jaki sposob?
Dreppin
2002-01-22 05:33:39


Re: Tytany
zdaje sie ze atak basiliskow, meduz (petryfikacja) oraz scorpicor (paraliz) na nich dziala..
Ingham
2002-01-22 15:39:22


Zagadka
Jakie jednostki i gdzie można upgrade'nąć poza zamkiem?
(nie chodzi o Hill Fort)
jOjO dwarf
2002-01-22 15:54:08


Re: Zagadka
zwykłych kawalerzystów w stadninie do championów

bardzo opłacalne!!!
gdy ma się blisko stadninę, to qpować kawalerzystów, podjechać do stadniny i za friko! ma się championów!!!
Ingham
2002-01-24 09:48:23


Re: Zagadka
Właśnie!
Kurcze, myślałem, że dużo wiem o tej grze, a tu ciągle niespodzianki jakieś. Dobrze jest czasem potestować mapy ;)

O to jż chyba kiedyś pytałem, ale zrobię to raz jeszcze.
Nie wiecie, jak to jest? Na mapce The Lord of War w walce przegrywałem głównym herosem (był on wtedy, o ile dobrze pamiętam, gdzieś koło 45 levelu), nie miał umiejętności Artillery (ale chyba to nie wpływa) i w pewnym krytycznym momencie (przed strzałem Balisty) komputer sam zapytał mnie, czy chcę się wycofać z bitwy!!!
Od czego to zależy?

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous