Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6
Author
Comment
Mr Pool
2002-01-08 11:47:16


"Mniej jest lepiej"
Te małe przekłamania wynikają z niedokładności jakim jest 1 %.
Postaram się to jakoś przybliżyć :)

Jak wiemy procent zdobytych przez nas punktów jest stosunkiem dwóch dużych liczb, które dają nam pełne wartości procentowe w zakresie od 0 - 1XX. Mały przykład:
Wartość max = 97,8 % po zaokrągleniu komp. = 98 %; wartość min = 85,56 po zaokr. komp. = 86 %.

Wystarczy wtedy lekko zakombinować tak aby górna wartość cały czas była równa 98 %, ale dolna żeby spadła o 0,07 % co w rezultacie da nam wynik 85 %. ;) ...

Mam nadzieję, że teraz jest to bardziej przezroczyste ;)

Życzę wyższych wyników :)

.... ale nie zapominajcie, najważniejsza jest taktyka wojenna !!!

jOjO dwarf
2002-02-18 13:41:40


Ławy na Arenie ;)
Podobnie jak w Tawernie, także i na Arenie będzie możliwość dyskutowania na Arenie.

Na razie będą Wyzwania i Rady Mistrzów!

ale może są juz teraz inne, warte rozważenia propozycje?

proszę o opis zawartości i propozycję nazwy!

ja będę nalegał, żeby na Arenie były nie stoliki ;) ale ławy ;)
albo inny klimatyczny sprzęt ;)
jOjO dwarf
2002-03-02 06:11:00


Drobniejsze zmiany na Arenie
jak niektórzy zauważyli, parę zmian zaszło w kształcie Areny

ew. proszę o uwagi

1. ranking główny jest teraz chudszy, ale z dostępem do standardowej wersji
2. w statystykach graczy umieściłem Blaziego (jako tego, który już nie ma szans na dosłanie nowych ;) )
3. oraz usunąłem statystyki dotyczące ilości pktów w jednym miesiącu (w związku ze sposobem archiwizacji danych, podawane wyniki nie były rzetelne!)
jOjO dwarf
2002-03-14 05:05:36


chcielibyście...
zagadek dotyczących ST?

w formie błyskawicznych konkursów (emilowych) np w pt pytanie za tydzień rozwiązanie?

nagród ni ma ;), ale może uda się przypomnieć jak to drzewiej bywało

przykład zagadki:

Kto ma najwięcej rozprawiczeń na koncie? (tzn PIERWSZYCH przejść mapy)
Ingham
2002-03-15 07:52:42


Re: chcielibyście...
Trzeba by tu zadać bardziej podstawowe pytanie:
Kiedy w ogóle wystartował ST?
Ja tego zdarzenia nie pamiętam.
Masz już jakiegoś mail'a?
Tym konkursem będą zainteresowani tylko gracze ST, a ilu z nich aktywni odwiedza Forum?
jOjO dwarf
2002-03-15 12:57:59


Re: chcielibyście...
toć i dlatego zapytowywuję!
a dla oszczędności czasu, nie robię nowego wątku...
jOjO dwarf
2002-04-28 11:54:49


wracając do zasadniczego tematu wątq...
zmieniła się Arena!

zarówno poprzez dodanie nowego menu - H4
jak i poprzez nową koncepcję menu :)

jak Wam się to podoba?
czy zauważyliście jakieś błądy :), coś trza poprawiać?
Giater
2002-04-28 23:02:39


Nowa arena
Ogólnie się podoba, się podoba. To MENU z lewej (taka zmiana przydała by się na głównej stronie Jaskini, bo na monitorze widzę tylko Menu i często nie chce mi się przewijać na niusy) , rozwijane, a jakże, i przejrzyste.
Tylko ciągle brak Szkoły. Otwórzcie Szkołę Walki. (Chyba zorganizuję lobby na rzecz Szkoły Walki.
Aha, no i jak rusza TH4 (obojętnie w jakiej postaci) to NT przestaje być „Nowy” a ST jest jeszcze „starszy” niż stary. ;) Może jakieś zmiany nazw? skoro już takie porządki i „nowe stroje”?
Wracając do wątku Szkoły. Uważam, że Arena obok turnieju jednego czy drugiego powinna zapewnić kształcenie adeptów w sprawach strategii i taktyki, jednocześnie przyznając tytuły (tak jak w serii MM) kadeta, experta, mistrza i arcymistrza
jOjO dwarf
2002-04-28 23:33:14


Re: Nowa arena
;)

Otwórzmy chyba!?!

sprawa Szkoły Walki albo wymaga dodatkowych szczegółów z Twojej strony
albo jest to znana koncepcja "wewnętrznego" forum Areny
a wtedy wymaga tylko(!!! :) ) nieco czasu ze strony WWalkera

co do tytułów... nie wiem, są tak niesłychanie uznaniowe...
jakie kryteria by miały być?


a wogle to jestem ZA (jakbyś nie był pewien ;) )
Mr Pool
2002-04-29 15:18:48


Re: Nowa arena
Ja też jestem Za otworzeniem takiej Szkoły - może dostanę posadę, chyba zmorzyły mnie troszkę ostatnie wyprawy i potyczki - hi hi ;)

Niech młodzi teraz w wir bitew ruszają :)
morgraf
2002-05-01 14:03:21


Re: Nowa arena
Czy kiedy mówicie o szkole macie na myśli po prostu zbiór porad na temat technik tuniejowych, growych i innych? czy też może coś więcej?
Sajmon
2002-05-01 14:10:16


Re: Nowa arena
Jeśli moge sie wypowiedzieć to jestem przeciwny. Mam dosyć "szkoły" na codzień. Sama nazwa odstrasza ;) Ale tak ogólnie koncepcja znakomita tylko znowu kogo by w niej uczyć ? Chyba tylko "nowych" nie umiejących grać ;)
Sewrey
2002-05-02 13:31:50


Re: Nowa arena
Człowiek uczy się przez całe życie Sajomonie...
choć Ty z pewnoscią jesteś tak dobrym wojownikiem, że znasz każdy możliwy manewr taktyczny. Msisz jednak pamiętać, że nie wszyscy gracze są tak wspaniali jak Ty, więc może taka "szkoła" byłaby przydatna nietylko dla nowych graczy, ale także dla tych co to już trochę pograli a wiedzą, że istnieją jeszcze jakieś nieodkryte niuanse strategii...
Giater
2002-05-06 00:48:10


Zmiany są konieczne
Turniej H4 rozkręca się powoli. Pewnie z tygodnia na tydzień będzie coraz więcej zgłoszeń.
Co też wymaga więcej pracy. Dlatego proponuje rozważyć zamknięcie NT. A jeśli miałby on trwać nadal, to ustalić jak często będą aktualizację (bo to, że raz na tydzień to już jest niemożliwe – wiem bo czekam na aktualizację).
A co do ST – czy tu sytuacja nie jest podobna? Czy nie warto też go zakończyć i zaangażować wiedzę i doświadczeni prowadzącego do nowych projektów?
O nazwach ich już pisałem więc nie będę się powtarzał.

Co do Szkoły Walki – formułujące ten pomysł, moją intencją było stworzenie czegoś, co w pewnym zakresie przejęłoby funkcję ST i NT, a nie uczenie jak się gra.
Jeśli proponowane tytuły są „za duże” – to zawsze można posłużyć się terminologią wojskową.
A pomysł wygląda tak – zadanie do wykonania – uzyskanie tytułu i dostępu do kolejnego zadania o większym stopniu trudności. Oczywiście może to być nie jedno zadanie ale ich grupa. Poszczególne z nich wymagałyby wykazania się różnymi umiejętnościami, do czego nawiązał Sewrey.
jOjO dwarf
2002-05-06 01:15:33


Re: Zmiany są konieczne
i raczej się pojawią...

koncepcja zamknięcia ST i NT jest chyba nazbyt radykalna, no bo roboty przy nich aż tyle nie ma ;)
brak raczej deszczu zgłoszeń ;)))

Pomysł modyfikacji zasad aktualizacji bardziej mię cieszy i pewnie q temu się z Rastlinem przychylimy
ST w pierwszym tygodniu miesiąca
NT w trzecim tygodniu miesiąca

Co Wy na to?
Raj The Lisz
2002-05-06 05:57:50


Re: Zmiany s¹ konieczne
Mogą być żadsze akyualizacje.
Rastlin Arch
2001-10-10 12:25:02


Re: Arena - koncepcja
Haggard górą!!!
Ale i tak naklepszy jest Nightwish.
Hymn ZSRR pasuje mi do grania Str.

Trzeba czekac na jOJA.
ObywatelEracji
2001-10-18 23:36:13


Re: Koncepcja Areny poszla w niepamiec...
...zatem wrocmy moze do muzyki ; ) Widze Rastlinie, ze odpowiada Ci uderzenie hardrockowe/metalowe - super. Czy sluchasz takze innych kapel z tej koperty, moze nawet "ciezszych" ? ; ) Innym tworca symfonicznego metalu, ktorego moge Ci polecic jest King Diamond. Za najlepsze jego albumy uwazam Abigail i Them, na ktorych kazdy utwor jest dopracowany i wpadajacy w ucho (ucho wielbiciela metalu naturalnie) - cos, co moim zdaniem nalezy dzis do rzadkosci.
Mala ciekawostka - albumy K. Diamonda i jego niezwykle utalentowanych muzykow - sa opowiadaniami z dreszczykiem, wobec tego nie bez znaczenia jest sluchanie utworow w kolejnosci jak na plycie, w innym razie i fabula i klimat moga nam umknac ; )
Rastlin Arch
2001-10-19 12:33:07


Re: Koncepcja Areny poszla w niepamiec...
King Diamond- słuchałem tego BARDZO dawno temu ( 8 lat temu- więcej). Pamiętam że wokalista ma bardzo ciekawy głos. Teraz nie mam jakiegokolwiek dostępu do utworów tej kapeli. Może się wymienimy mp3 na gadu-gadu? Z grup które słucham wymienię: Vintersong, Therion, Nightfall, Dismal Euphony, My Dying Bride, Testament, Moonspell, Cradle off Filth, Artrosis. Najbardziej się mi jednak podba Nightwish i Haggard. Ten ostatni odkryłem zupełnie nie dawno. Ich muz wpada w ucho zadziwiająco łatwo i szybko.
ObywatelEracji
2001-10-20 01:55:03


Re: Koncepcja Areny poszla w niepamiec...
Jasne, nie widze najmniejszego problemu (poza ewentualnymi technicznymi, jezeli piszesz zza Sciany Ognia ; )). Podaj tylko termin, ktory Tobie by pasowal i let's Roc(k) ; )

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous