Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6
Author
Comment
jOjO dwarf
2001-12-30 14:41:21


Dodatkowy ranking na Arenie?
Oto pomysł Blaziego:
a ja się chętnie pod nim podpisuję ;)

Jego treścią byłoby przedstawienie, który gracz posiada w swoim dorobku najwięcej scenariuszy na których jest na pierwszym miejscu (ma najlepszy wynik).

np 1msc. Gutek 20pkt( bo na dwudziestu mapkach Gutek uzyskał najlepszy rezultat) itd.
Albo... można przyznawać punkty za
1msc - 3 bądź 4pkt, 2msc - 2pkt, 3msc - 1pkt.

i od siebie:
jestem za punktacją:
I - 7 pktów
II - 3 pkty
III - 1 pkt

różnicująca i dopingująca
wwalker
2001-12-31 01:43:11


Re: Dodatkowy ranking na Arenie?
dobra, zrobię to (automat, który będzie to liczył, jak inne rankingi)
ale jestem za najprostszą z wersji:

| gracz | ilość zwyciężonych map |

To będzie chyba najczytelniejsze i w związku z tym najbardziej dopingujące (tych stawiających na jakość)

PS: W tej chwili jest coś koło 10 graczy, którzy dzielą między siebie te 81 rekordowych wyników. Z czego Gutek ma zdaje się 21 :)

Guinea
2001-12-31 03:26:47


Re: Dodatkowy ranking na Arenie?
Proponuję też, aby w Rankingu (zarówno NT jak ST) najlepszy wynik (lub najlepsze w przypadku takich samych) był zaznaczony jakimś ładnym kolorkiem (w NT są już 3 to bedzie czwarty) (sorki że tyle nawiasów) :)
wwalker
2001-12-31 04:26:53


Re: Dodatkowy ranking na Arenie?
Muszę sprawdzić, czy to się da prosto zrobić, bo w tej chwili program "rysujący" stronę nie wie, który wynik jest najwyższy więc nie może go pokolorować. Muszę o to zapytać bazę dodatkowo..

ale przemyślę, choć trochę postawiłoby to w cień ranking map - właśnie z niego można to samo wyczytać. Mógłby stracić rację bytu przez to...
Colon
2001-12-31 12:37:01


Statystyki
To jeszcze moja uwaga co do statystyk - zarowno do ST jak i NT. Jest tam taka rubryka srednia liczba punktow zdobytych na jedna mape. Bardzo mnie irytuje umieszczanie w tych zestawieniach osob, ktore rozegraly np. 1-2 scenariusze dajmy na to rok temu. Ani nie jest to wowczas wynik miarodajny, ani nie przystaje do srednich z kilkunastu czy kilkudziesieciu scenariuszy a tylko zaciemnia obraz. Proponuje wyciac z tych zestawien wszystkie osoby, ktore rozegraly ponizej 9 scenariuszy (czyli rownowartosc 1 areny walk). Na pewno sprawi to, ze takie statystyki beda bardziej obiektywne.
Guinea
2001-12-31 17:17:29


Re: Statystyki
Propozycję Colona popieram, mimo że to wywali mnie ze statystyk ST ;)
Co do mojej propozycji sądzę, że wcale nie odsunie to w cień rankingu map. W rankingu map szuka się najlepszego wyniku z danej mapy, a w Rankingu dzięki kolorkowi widziałoby się ile kto dzierży najlepszych wyników.
morgraf
2002-01-01 12:05:38


Re: Statystyki
Takze popieram prozpozycje Colona!
To przed wszystkim da lepszy obraz sytuacji.
jOjO dwarf
2002-01-01 18:29:28


jeszcze o Rankingu Blaziego...
nieco porachowałem, nieco poćwiczyłem i wyszło cóś takiego:
ranking, który można sobie i obejrzeć i samemu potestować (link jest z rankingiem!)

i co Wy na to???

pokazuje to potęgę najlepszych wystarczająco dobitnie???
ObywatelEracji
2002-01-01 19:02:51


Re: jeszcze o Rankingu Blaziego...
...pokazuje potęgę najlepszych az nadto dobitnie ! ; )
Rastlin Arch
2002-01-02 13:46:35


Re: jeszcze o Rankingu Blaziego...
I mamy kolejny ranking;) ... Wielka szkoda, że jestem tylko na szóstym miejscu( osobiście cenie się troszkę wyżej;) )
Ranking jak na mój gust troszkę za bardzo zagmatwany.
Współczynniki przedstawiają fałszywy obraz poziomu grających!!! Weźmy np. gracz w rankingu ma 10 sejwów i wszystkie kwalifikują się na trzeciej pozycji. Jego współczynnik z trzeciej rubryki będzie wynosić 1,00 co da mu ogółem 10pkt. I czy taki gracz prezentuje wyższy poziom ode mnie? Jestem za całkowitym wykasowaniem współczynników.

Z rankingu średnich koniecznie wywalić tych, co nie ukończyli, co najmniej 9 scenariuszy!
jOjO dwarf
2002-01-02 14:49:17


Re: jeszcze o Rankingu Blaziego...
well, samoocena to fajna rzecz!

ale...

jak ktoś ma 100% sejwów kwalifikujących się na pudło! to coś oznacza!

a jest cóś takiego jak poprawki! i wtedy współczynnik zamiast 1 szybko spada niżej, i niżej, i niżej

a dodaje to pieprzu całej klasyfikacji

nikt nie może sobie załatwić "masówki", bo liczy się JAKOŚĆ wszystkiego co nadsyła!

spójrz, szanowny Lordzie, na wynik (z tegoż rankingu!) Gutka (czy też Pit Klosa), widać, że nie nadsyłali wyników, które nader szybko wymagają poprawek

wiem, że miałeś (masz nadal?) inne zdanie o stosunku jakość/ilość, ale różnorodność rankingów, służyć ma pokazaniu różnych aspektów waleczności turniejowiczów
Rastlin Arch
2002-01-02 15:36:59


Re: jeszcze o Rankingu Blaziego...
Cha!!!! Już wiem!!! Gdybym zrobił o te 40 scenariuszy mniej byłbym znacznie lepszy... Ciekawe rozumowanie. Nie da się ukryć że w obecnej chwili do mnie należy 11 pierwszych miejsc. To dla porównania tyle ile wyników które się kwalifikują od gOOmiAcKa. Doskonale wiem na jakim poziomie jest znaczna część moich wyników... Czy możesz sobie wyobrazić ile czasu spędziłem przy InfCAS? Wyobraź sobie że trwało to prawie cały dzień.
Co do poprawek to można chyba zauważyć że ostatnio tylko je przychodzi mi robić(mam dopiero w dwóch scenariuszach wykorzystane wszystkie trzy poprawki;) ). Najogólniej się staram i wiem lub myślę że kiedyś wyląduje na zaczytanym trzecim miejscu... zaraz za Gutkiem i jeszcze kimś.
Ps. Zdanie do jakości troszkę zmieniłem.
jOjO dwarf
2002-01-02 17:44:19


Re: jeszcze o Rankingu Blaziego...
well, to nie miało być złośliwe wobec Cię!

uważam, że można podziwiać zarówno turniejowicza, który potrafi wygrać 81 walk (jedne lepiej, inne dobrze), jaki i takiego, który potrafi wygrać 20 walk (z czego większość na najwyższym poziomie)

inne będą powody tych zachwytów!
raz uniwersalność, zaciętość
drugi maestria

i niech kto kce wybiera!

ale żeby móc zauważyć, trza mieć i ranking SumaPktów i ranking BestMapswgBlaziego!

nie widzę tu sprzeczności, bo to nie jest to samo!
wwalker
2002-01-03 01:20:21


Panowie szlachta
to ja, artysta, człowiek o delikatnych palcach i do zginania karku nienawykły ;) zakasałem rękawy i do robotym się żwawo zabrał a wy tu języki strzępicie, panowie arbitrzy?

Ech ta Rada Starszych... ;)
No to powiem com zrobił w czasie jak wy tu sobie miło gawędziliście, bo widzę, że Pan Hetmanie zabył o nowościach tych napomknąć:

- ranking walk extra w rankigach roszerzonych NT
- ranking rekordów w ST (satysfakcjonujący dla Ciebie, Arcymagu Rastlinie!)
- ranking rekordów w NT
- ilość sejwów kwalifikująca do rankingów średnich >9

ostatniego z tych dzieł nie zaaplikował jeszcze imć Hetman do Areny ale mechanizm już gotów. Ufam iż zaspokojeni zostaną wszyscy waleczni i protestujący rycerze.

A co do dyskusji waszmościów:
popieram Hetmana w tym, że
- rankingi podstawowe pokazują głównie ILOŚĆ
- rankingi rozszerzone głównie JAKOŚĆ
trudno zdobyć sławę i w jednym i drugim więc wiadomym jest, że każdy swoją drogę do chwały obiera
A gdy nią już do szczytu dojdzie nic nie stoi na przeszkodzie by drugą podążyć.

Arcymagu Rastlinie podziwiam ja Twe dokonania i życzę sięgnięcia obu szczytów.
Co ja biedny mam powiedzieć, gdy dusza rycerska do obu turniejów mi się wyrywa a tu pracy na zapleczu wciąż góra, często niewdzięcznej i niezauważanej... :(
Marzyć tylko mi pozostaje o dniu, gdy na ubitej ziemi postawię znów me stopy a miecz runami pokryty ponownie zalśni w słońcu...


jOjO dwarf
2002-01-03 04:00:54


Re: Panowie szlachta
ech...

wiesz Bardzie Nie(d)oceniony! żem nie zabył, jeno sił zbrakło ;)

będzie dziś (po ostatnich poprawkach) nius o tem ważnem wydarzeniu!!!

i podziękowania dla Cię, jak najgorętsze!
Mr Pool
2002-01-03 18:03:31


UWAGA - Dobra Rada od Kadeta :)
Mam dobrą radę dla wszystkich Wojów Turnieju ST! Jak można zyskać 1% więcej bez konieczności toczenia kolejnej walki. Oczywiście jest to możliwe tylko w przypadku zakończenia 4 walk z jednostkami nie - UPG. dającymi korzyści punktowe. Weźmy pojedynek TawCas pozostałe nam jednostki to 123 golemy i 70 magów. Kalkulator w dłoń i liczymy :)

Mogę się założyć, że każdemu wyjdzie tak:
- 123 szt golemów i 70 szt magów = 30% po upg = 35% różnica to 5 %

{*** Lączny wynik armi = 40%***}(35% + 5%)

Ale nie mi bo Ja policzę to tak (każdą jednostkę oddzielnie):
- 123 szt golemów = 20% po upg =24% różnica to 4%; do tego dodajemy 70szt magów = 10% po upg = 12% różnica to 2% - co w sumie daje 6%

{*** Lączny wynik armi = 41%***}(35% + 6%)

Ktoś powie ale jOjO wszystkich liczy jednakowo?
I tu właśnie moja rada: Wystarczy upg. tylko 4szt golemów z posiadanych 123 :) i wówczas
- 119 szt golemów i 70 szt magów = 29% po upg =35% różnica to 6% I w ten sposób nie brudząc miecza uzyskujemy lepszy rezultat walki:

{***Łączny wynik armi = 41%***}(35% + 6%)

Jak widzicie pokombinować czasem się opłaci ;)
Mr Pool
2002-01-05 07:54:23


Re: UWAGA - Dobra Rada od Kadeta :)
Na życzenie naszego drogiego Rastlina chcę przedstawić sposób generowania przeze mnie mapek początkowych (save do ST). Na początek klawisze skrótów ( Tylko AB i Sod ), po pierwszym załadowaniu mapki kolejno: „o” – open; „r” – restart; „enter” * 4 i widzimy jaki artefakt ma nasz bohater; jeszcze raz „enter” i ponownie „o”; „r” i tak do skutku.
Mr Pool
2002-01-05 07:56:14


Re: UWAGA - Dobra Rada od Kadeta :)
Ja przed rozpoczęciem potyczki generuję od 20 do 40 MP (MP - mapka początkowa). Każdy przydatny SAVE czyli posiadający: a) + 1 all speed; b) + 2 Atak; c) + 1 Atak i Def.; d) + 2 Def. (w kolejności ważności).
Każdą dobrą MP zapisuję nadając jej kolejny nr., jednocześnie oznaczam ją na kartce papieru jej charakterystycznymi punktami: (01_42_+2A) – co oznacza (jest to pierwszy save;bohater posiada początkowe 42 pkt. Doświadczenia; Artefakt - Axe + 2 Atak). To pozwala mi uniknąć tworzenia identycznych mapek, takie oznaczanie daje około 90% pawności. W ten sposób jak wszyscy tworzę kilka MP, aż do momentu kiedy zaczynają się powtarzać :) I od tego momentu zaczynam kombinacje alpejskie ;)
- wychodzę z gry i wchodzę jeszcze raz i wówczas udaje mi się wygenerować jaszcze parę MP,
- pomijam 7 kolejek i ponownie restartuję wówczas też otrzymuję inne MP,
- startuję nową grę i ponownie restartuję i czasem udaje się coś pozyskać :)

Gdy w ten sposób uda mi się uzyskać około 15 różnych mapek rozpoczynam etap sprawdzania ich pod względem jakości. Oczywiście mam pewien wzorzec, któremu poddaję każdą mapkę, ale o tym opowiem innym razem. Po każdej szybkiej walce oceniam mapkę i stawiam przy niej albo plusik albo minusik. Teraz proszę o UWAGĘ, po zakończonej walce nie wgrywam od razu mapki z kolejnym numerem, ale używając klawiszy skrótu restartuję mapkę do około 5 razy. W ten oto sposób uzyskuję najwięcej innych niż standardowe MP do każdej pełnej rozgrywki ;)

I to tyle, życzę miłych i owocnych łowów.
Rastlin Arch
2002-01-05 15:51:38


Re: :)
Muszę Mr Pollu ci podziękować. Nic nowego się na szczęście nie dowiedziałem;) No, ale za to z przeliczaniem to jestem kompletnie zaskoczony... To troszkę takie bezsensu... Mniej jest lepiej?
Mr Pool
2002-01-08 10:57:13


Re: :)
Drodzy wojownicy i Ty Rastlinie, jak wcześniej Ci mówiłem w czasie gry nie mam pochowanych po rękawach ASÓW i sposób doboru mapek wszyscy mamy podobny :)


1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous