Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6
Author
Comment
milosz
2002-09-28 04:35:36


Re: Propozycja punktacji
ktoś może raczy odpowiedzieć na moje pytanie które dałem powyżej???
jOjO dwarf
2002-09-28 06:14:55


do Dace'a vel milosza alias Darkstorna
na tym Forum, podobnie jak na innych, aktywność (czyli ilość postów) jest zauważana.
co 60 postów awansujesz na kolejny poziom (syferka w nawiasie) o nazwie związanej jakoś tam ze światem HoMM

nie dotyczy to moderatorów, którzy mają stałe miano
nie daje to żadnych dodatkowych przywilejów

po raz kolejny proszę, pisz o rzeczach choć co ważnych, a nie po to tylko, żeby licznik nabijać...
milosz
2002-09-28 10:46:44


Re: do Dace'a vel milosza alias Darkstorna
Po 1 nienabijam postów bo mi to do niczego niepotrzebne.
Po 2 chciałem się tylko sie tego dowiedzieć z ciekawości(taką mam nature)
Po 3 dziękuje za udzielenie odpowiedzi.
gagatek
2002-10-01 03:08:11


Mapy H4091003 i H40910m1
Właśnie zostały zamknięte, więc czas na komentarz.
Mapy jak dla mnie (szczególnie 04) trudne, bo b. duże. Natomiast trzeba przyznać Eliasowi, że ciekawe. To był dobry wybór.
Ciekawy jestem w jak zorganizowaliście swoje strategie, ilu herosów użyliscie, w jakiej kolejności i którą drogą eksplorowaliście mapy? U mnie wyglądało to mniej więcej tak, że wysłałem sejwy z eksploracji mapy (pierwsza próbna gra), gdyż więcej nie zdążyłem zrobić.
h4091003 - ciekawy jestem jakimi siłami i z jakim wsparciem ewentualnej magii rozwaliliście herosa pilnującego zejścia do podziemi, i kiedy?
h40910m1- miałem problem z otworzeniem seledynowego przejścia, jak mi się to udało to był juz chyba 9 miesiąc, a Wy ile czasu potrzebowaliście na tę niewiarygodnie dużą mape?

Kiedyś ktoś na forum stwierdził, że aby skończyć wszsytkie mapy w miesiącu i to tak jak by się chciało to trzeba by 24 godziny przez 30 dni grać tylko w to. Ja zaczynam też mieć takie wątpliwości, bo zaczyna mi się wydawać, że w obecnej sytuacji (kiedy mapy są naprawdę duże ale i ciekawe) to w turnieju zaczyna się walka z czasem aby tylko mapę ukończyć a nie granie na dobry wynik. Trzeba chyba poważniej odnieść się do pomysłu zrezygnowania z np. mapy miesiąca czy też z jedej tygodniowej? Co Wy na to?
Ann
2002-10-01 10:13:39


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Zgadzam sie co do tego, żeby zrezygnować z mapy miesiaca. Jak były wakacje to były małe mapki tygodniowe. Jak zaczęły się studia i szkoła to są same kobyły. Ja osobiście nie wyrabiam, a sadząc po frekwencji w rankingu ostatniej mapy nie jestem w tym osamotniona.
Rastlin Arch
2002-10-01 10:18:23


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Następny sezon bez mapy miesiąca- JESTEM ZA!
Prosiłbym jednocześnie kogoś o pomoc w zgromadzeniu map do następnego sezonu.
jOjO dwarf
2002-10-01 15:45:10


a może jednak?
zamiast rezygnować z mapy miesiąca...
zrezygnować, ale z ostatniej mapy tygodnia w każdym miesiącu?

wtedy mielibyśmy 1, 2, 3 + m1 (i podsumowanie pierwszego miesiąca zgrywałoby się z oceną m1)
oraz analogicznie 4, 5, 6 + m2 (i koniec sezonu, to ocena drugiej mapy miesiąca + podsumowanie)

w chwili obecnej każda mapa to tylko ;) dwa tygodnie, a ponadto koniec sezonu NIE zgrywa się z kalendarzem (a przynajmniej jest to możliwe ;( )
E1ias
2002-10-01 23:44:23


Re: a może jednak?
Zamiast zrezygnowac z mapy miesiaca (szkoda, bo wtedy nie mozna
dawac naprawde duzych map, ktorych sie nie da skonczyc szybko)
zrezygnowac, ale nie z 4, ale z 3 mapy miesiaca. Wtedy nie byloby sytuacji, ze termin zakonczenia mapy tygodniowej zgrywa sie z zakonczeniem mapy miesiecznej i w tym samym czasie trzeba skonczyc 2 mapy. Ja tez nie dalem rady skonczyc mapy miesiecznej (w PA H3) na czas wlasnie z tego powodu, o polnocy 30.09 mialem juz zapewniona wygrana (wykonczylem ostatniego liczacego sie bohatera), ale bylo jeszcze daleko do konca, wiec skoncze ja sobie tylko dla sportu, ale juz bez punktow :-(

gagatek
2002-10-02 01:23:03


Re: a może jednak?
Jak dla mnie to pomysły jOjA i Eliasa są dobre, bo "obcinają" jedną mapę. A którą? To szczegóły, mnie szczerze mówiąc bardziej odpowiada opcja wg Eliasa, dobre jest w niej to, że nie ma momentu jednoczesnego zamknięcia dwóch map.
A co do wyników to faktycznie, mapę mięsięczną w PA H4 można było skończyć z duuuuuuuużo lepszym wynikiem.
gagatek
2002-10-02 01:27:10


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Jak tu pomóc w zgromadzeniu map, jak ledwo sie człowiek wyrabia z mapami pucharowymi. A rozumiem, że pomoc ma polegać na przetestowaniu? Bo jeżeli nie jest to konieczne to poszukać gdzieś na stronach o heroskach map z oznaczeniem "testowana" czy cos takiego to no problem?
milosz
2002-10-02 11:00:17


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
błysnęliście wiedzę panowie. Tak to dobry pomysł aby obciąć jedną mapkę a zostawić miesięczną. Na miesięcznych można się nieżle zabawić:)
Rastlin Arch
2002-10-02 11:02:17


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Zasadniczo mapy musza być możliwe do przejścia- bo było już parę wyskoków że się nie dało ukończyć.
Nadal jestem za usunięciem mapy miesiąca.
E1ias
2002-10-03 23:49:53


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Mapy nie do przejscia to inna sprawa. Jak sie nie sprawdza mapy przed jej umieszczeniem w turnieju to tak potem bywa. Zreszta ta przypadlosc nie dotyczyla do tej pory zadnej z map miesiecznych, a tylko tygodniowe, wiec argument jest chybiony.
A mapy miesieczne nie tylko powinny zostac, ale powinny byc tez lepiej punktowane niz pozostale, tak chociaz z 1.5 razy wiecej, bo na ich przejscie potrzeba duzo wiecej czasu i w odroznieniu od map tygodniowych praktycznie nie ma mozliwosci powtarzania w celu lepszego wyniku.

Rastlin Arch
2002-10-04 00:06:44


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Jestem za tym, aby usunąć mapę miesiąca, ponieważ i tak dwa tygodnie to wystarczająca ilość czasu na ukończenie nawet najdłuższej mapy. Teraz sprawa wygląda inaczej. Mapa miesiąca jest udostępniana na cztery tygodnie przed i kończona jest naprawę różnie przez różnych- jedni przysyłają ją w dwa dni po udostępnieniu inni na ostatnią chwilę. Ogólnie M wiszą pomiędzy mapami tygodnia a większość graczy zabiera się za nie na kilka dni przed ogłoszeniem wyników.
Ogółem następny sezon PA-H4 powinien mieć krótsze mapy- ten chyba jest najdłuższy i co za tym idzie najtrudniejszy (chodź LEVEmu o zwycięstwo zapewne będzie łatwiej;) Szkoda, że nie udało się utrzymać powyżej dwudziestu graczy. Jednocześnie mam nadzieję, że frekwencja turniejowa nie spadnie poniżej, dziesięciu bo to oznaczałoby koniec turnieju.
Trzeba zastanowić się nad punktacją zaproponowaną przez Eliasa oraz punktacją za poszczególne miejsca- wiem, że ładnie wyglądają duże liczby, ale punktowanie aż 40 graczy to przesada w wypadku, gdy gra poniżej 20.
Najciekawsze jest jednak to że PA-H3 w obecnej chwili ma prześcignęło frekwencją H4 chodź start miało kilkakrotnie gorszy.
E1ias
2002-10-04 02:41:41


Re: Mapy H4091004 i H40910m1
Mapa miesieczna PA H4 - skonczylo 14 graczy, PA H3 - skonczylo 4 graczy. No to moze i PA H3 przescignelo frekwencja PA H4, ale w ktora strone?
gagatek
2002-10-07 00:53:08


Mapa H4091004
Szkoda, że nikt nie chce napisać nic na temat strategii stosowanych w poprzednich mapach :( , lecz cóż...
Czwarta mapa to chyba "mapa miesiąca" jeśli idzie o rozmiar, ale generalnie fabuła ok. Twórca trochę chyba nie miał pomysłów na wypełnienie dość dużej części mapy i zastosował rozwiązanie "prezentacji wszsytkich najlepszych artefaktów w możliwie największej ilości".
Co do tej mapy jedna rzecz mnie cholernie ciekawi: Jak poradziliście sobie z niezwykle silnie obsadzonymi garnizonami i w kiedy to nastąpiło?

Nie piszę więcej, bo i tak nikt pewnie nie opowie.
gagatek
2002-10-07 00:58:03


Patch 2.0 lub 2.1 (sam nie wiem)
Ale to nie istotne.
Jak się ma pojawienie patcha 2.X dla wersji polskiej (do ang. już był wcześniej) do turnieju PA H4?
Patch zmienia działanie m.in. wielu czarów co determinuje strategię rozgrywania map, a mapy zrobione były pewnie na bazie przedpatchowych właściwości magii?
Rastlin Arch
2002-10-07 01:14:55


Re: Patch 2.0 lub 2.1 (sam nie wiem)
Do Eliasa: chodziło mi raczej o 03 niż m1.

Pacz będzie obowiązywał już od następnego sezonu- ale jak zainstalujesz teraz to nie ma i tak różnicy
E1ias
2002-10-07 01:28:41


Re: Patch 2.0 lub 2.1 (sam nie wiem)
Roznica jest. Dla przykladu na mapie World leader3 (nie wiem czy juz byla, czy dopiero bedzie w PA) trzeba sie przebic przez 2 garnizony obsadzone spora iloscia armii nekro (o ile pamietam bylo tam od 90 smokow, na 30k szkieletach konczac) sama licznosc niektorych jednostek sprawia spory problem. I ja sobie poradzilem z nimi korzystajac z kombo: Hipnoza (Hypnotize) (byla tam korona uroków, więc dało się zahipnotyzowac umarlakow) + Ofiara (Sacrifice). A juz od patcha 2.0 juz polaczenia hipnozy z Ofiara oraz Meczennikiem (Mortyr) nie dzialaja i nie ma tak lekko.
gagatek
2002-10-07 02:13:16


Re: Patch 2.0 lub 2.1 (sam nie wiem)
A jak Eliasie poradziłeś sobie z pierwszym garnizonem pilnowanym przez siły natury w World Leader 3, bo przystępując do tej walki nie dysponujesz jeszcze hipnozą, chyba że ją masz tylko skąd?

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous