Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6
Author
Comment
gagatek
2002-09-17 01:30:18


Re: World Leader in Week 1
A ja za walkę około 15, ale "nieświadomie".
LEVY jestes debeściak. Motywujesz mnie do walki, ha, ha, ha.

Czy widzicie gdzieć wyniki, bo ja nie. Mam tylko newsy.


I jeszcze jedno: właśnie zacząłem 3 mapę tygodniową - jak na razie jestem zdruzgotany.
jOjO dwarf
2002-09-17 10:53:52


Re: World Leader in Week 1
ekhm...
a Odśwież Waść próbowałeś?
Rastlin Arch
2002-09-17 11:05:54


Re: World Leader in Week 1
LEVY załatwił sprawę naprawdę mistrzowsko- przypominają się czasy Gutka kiedy to On dawał wszystkim rady jak należy grać w herosów
E1ias
2002-09-18 00:35:28


Re: World Leader in Week 1
Dla LEVY gratulacje sie naleza. Wszystkie sztuczki zwiekszajace wynik map ma jak widac juz opanowane do perfekcji. Szkoda tylko ze tworcom H4 za sposob punktowania map takich gratulacji zdecydowanie bym poskapil. Bo o ile rozne dodatkowe punkty za bohatera, armie, odkrycie mapy itd. jeszcze mozna uznac za przydatne do odrozniania graczy dobrych od tych jeszcze lepszych, to sposob wylicznia punktow za czas wola o pomste do nieba. Zeby za skonczenie mapy w 1 dzien albo 4 tygodnie (albo i 6 tygodni na XL) byl ten sam wynik. A roznica jednego dnia nie majaca zwykle znaczenia nagle okazywala sie istotna, jesli akurat jestesmy na przelomie okresu. Szkoda ze w PA nie zmienilismy sposobu punktowania map (jak zrobil to chocby w swoim turnieju serwis Drachenwald) , zeby jednak czas ukonczenia stal sie znaczacy, bo teraz mimo ze mapy sa wieksze i dluzsze nadal najwazniejsze okazuje sie nie jak najszybsze i najefektywniejsze zniszczenie przeciwnikow, ale takie ich pokonywanie, zeby nie spieszac sie wcale moc wykorzystac rozne sztuczki zwiekszajace pukty dodatkowe za mape. I bardziej punktowani sa nie wojownicy odwazni, ktorzy pra do przodu i niszcza przeciwnika blyskawicznie (gratulacje dla paru graczy, ktory zdolali to zrobic w 1 tydzien, tacy gracze mi jednak bardziej imponuja).
gagatek
2002-09-18 02:41:06


Re: World Leader in Week 1
Zgadzam się z Eliasem co do kwestii wyliczania wyniku przez grę, jest bez sensu.
Natomiast co do tego, że [Elias napisał]"...bardziej punktowani sa nie wojownicy odwazni, ktorzy pra do przodu i niszcza przeciwnika blyskawicznie..." to wynika to z zasad turnieju, gdzie celem jest zdobycie największej ilości punktów a nie jak najszybsze zakończenie mapy. I wg mnie to właśnie Ci co zdobywają punkty "prą do przodu".
Wobec tego zasadne wydaje się ponowne spojrzenie na punktacje w samym turnieju, tylko czy Rastlinowi będzie sie chciało "przetwarzać" cyferki wg ewentualnych nowych "jaskiniowych" algorytmów.
Być może w nadchodzących łatkach coś się zmieni w punktacji? Może ktoś (już nie powiem, ze Elias, bo i tak na Ciebie najbardziej tu liczę) wie cos na ten temat? Bo jeśli nic się nie zmieni to na następny sezon można faktycznie pomyśleć o nowej punktacji.
E1ias
2002-09-18 03:31:04


Re: World Leader in Week 1
Nic nie slyszalem o zmianach sposobu punktowania map, patcha 2.0 dopiero zainstalowalem i jeszcze nie zdazylem sprawdzic. Moze juz poprawili doliczanie questow i bitew po odczycie z save, ale na pewno nie zmieniono punktowania za czas.

Co do punktowania za czas, to nie powinno byc szczegolnie trudne opracowanie sensownego sposobu - wystarczy potraktowac wynik za czas z gry jako wynik, ktory uzyskujemy w pierwszym dniu okresu. Czyli np. dla mapy L taki okres to miesiac (co akurat wiem dokladnie dopiero po kupieniu poradnika, jakos w instrukcji oryginalnej i helpie o tym zapomnieli), czyli jesli za pierwszy miesiac dostajemy 1350, a za drugi 1150, to wtedy poniewaz nie da sie ladnie podzielic roznice miedzy dni, mozna zaczac od tygodni:
za skonczenie mapy w kolejnym tygodniu odejmujemy 1/4 roznicy, czyli
za 2 tydzien odejmujemy 50, za 3 tydzien 100, za 4 tydzien 150 od wyniku. Potem odejmujemy za kazdy dzien tygodnia po 7 punktow.
za ukonczenie w 1 dzien tygodnia juz nic wiecej, za 2 dzien 7, za 3 dzien 14, itd. W rezultacie mozna by to ladnie stabelaryzowac, zeby bylo latwo i szybko wyszukac ile trzeba odjac, i byloby to tak:
1 tydzien
1 dzien - 0 (nic nie odejmujemy, wynik z mapy - 1350)
2 dzien - 7 = 1343
3 dzien - 14 = 1336
4 dzien - 21 = 1329
5 dzien - 28 = 1322
6 dzien - 35 = 1315
7 dzien - 42 = 1308
2 tydzien
1 dzien - -50 = 1300
itd.
Wtedy kazdy dzien wiecej zmniejszalby nam wynik o kilka punktow i warto byloby sie starac o jak najszybsze skonczenie mapy (oczywiscie dodatkowe punkty tez sie by liczyly, ale juz nie bylyby decydujace jak jest teraz). Moge takie tabelki przygotowac dla roznych wielkosci map i wspolczynnikow trudnosci, ale tylko jesli beda wykorzystywane, zeby to nie byla sztuka dla sztuki.
I nie czekalbym na nastepny sezon, juz od 3 mapy (albo od nastepnego miesiaca) mozna by punktowac wedlug tych regul.
jOjO dwarf
2002-09-18 04:38:13


Re: World Leader in Week 1
dobry pomysł, of koz musi się jeszcze wypowiedzieć Rastlin, ale


żeby uniknąć problemów z regulaminem, ew. zmiany dopiero od października (czyli m2 i mapy 5-8)
Rastlin Arch
2002-09-18 12:02:13


Re: World Leader in Week 1
zgadzam się!
tylko że najwcześniej tak jak pisze jOjO od 1.X wprowadzone zostaną zmiany
zresztą pewne zmiany już są!
E1ias
2002-09-18 23:47:24


Re: World Leader in Week 1
No to w takim razie sie zabieram za zrobienie tych tabelek.

A co do zmiany punktacji, to zmienilbym jeszcze oststania pozycje, tak zeby jeden punkt byl nie za miejsce 40, ale za miejsce 40 i kolejne. Taki punkcik zachety za samo ukonczenie mapy, zeby kazdy kto mape skonczyl mogl juz sie znalezc w rankingu.
Rastlin Arch
2002-09-18 23:54:34


Re: World Leader in Week 1
z tym czterdziestym miejscem w dół to chyba nie edzie potrzeby- naprawdę wątpię aby kiedyś pojawiła się jeszcze taka rzesza graczy---ale mozna zrobić to dla tych kilku co są poza rankingiem
gagatek
2002-09-19 01:53:26


Re: World Leader in Week 1
Sorry, ale mam wrażenie, że trochę za szybko wprowadzacie takie zmiany, tylko dlatego, że okazało się, że jest dużo chętnych. Czy wpłynie to na motywację, rzecz wątpliwa. Raczej wpłynie na poważność turnieju. Moim zdaniem wcale nie zmotywuje nikogo wydłuzenie listy miejsc punktowanych. Wręcz przeciwnie, dla tych którzy punktów nie zdobyli ogromna motywacją byłoby ich zdobycie, znalezienie się w rankingu. A tak, wszystko jedno i tak w rankingu będę. Poza tym raczej powoduje to, że moje odczucie jest takie, że pewnie jak w kolejnej rundzie będzie 5 graczy to punktacja pewnei się zmieni za 1 miejsce 10 pkt, za drugie 8 pkt , za trzecie ... itd. Nietrafne jest też wg mnie samo zmienianie reguł w czasei turnieju. Ciekawe jakby tak na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej po rozegraniu pierwszej koleiki spotkań z powodu dużej ilości czerwonych kartek stwierdzono, że zmieniamy regułu w ten sposób, że Ci co karkę czerwoną otrzymają nie pauzują jeden tylko trzy mecze?
lopez
2048-09-22 09:32:43


Re: World Leader in Week 1
Zgadzam sie z gagatkiem całkowicie.
Od siebie tylko dodam: w założeniach ranking miał być chyba zrobiony podobnie jak puchar swiata w skokach narciarskich. Tam też startuje wielu zawodników, 50 wchodzi do konkursu głównego, 30 do II serii i tylko oni dostają punkty. I jakoś ci pozostali nie rezygnują ze skakania bo nie dostali punktu tylko jeszcze mocniej pracują żeby coś osiągnąć.
E1ias
2002-09-19 03:35:48


Re: World Leader in Week 1
Tyle, ze patrzac na historie turniejow do H4 widac wyraznie, ze wprowadzenie takiego rankingu od razu wplynelo negatywnie na frekwencje. O ile taka mape z poczatku turnieju Mapa tygodnia zrobilo 37 graczy, to juz zdna z map pierwszego sezonu PA nie byla skonczona przez 20 graczy, a ostatnia skonczylo tylko 10. Raistlin, jOjO i Guinea zrobili dobra robote w rozpropagowaniu drugiego sezonu PA nie tylko wsrod stalych bywalcow Areny. Skoro udalo sie zdobyc az tylu chetnych do walki w turnieju warto ich zatrzymac uatrakcyjniajac zasady turnieju, zeby znowu sie nie okazalo ze pod koniec sezonu z tych 47 zostanie 10.
gagatek
2002-09-19 03:50:49


Re: World Leader in Week 1
Nie znam za bardzo historii turniejów na stronie Jaskini, a bardzo cenię statystykę, więc racji w tym Eliasie jest pewnie wiele.
Weź tylko pod uwagę, że pierwszy sezon PA toczył się chyba w najmniej korzystnym czasie, jeśli chodzi o frekwencję (ja np. wygrzewałem się na plaży i nie bardzo miałem jak uczestniczyć, jeśli nawet bym chciał). A po powrocie raczej czekałem na nowy sezon, niż rzutem na taśmę zaliczałem ostatnią mapkę z sezonu gdzie opuściłem i tak już kilka kolejek. Ale to tylko z mojego punktu widzenia.
Moim zdaniem w trakcie aktualnego sezonu należy newsem na arenie zaprosić wszystkich graczy do topiku w formum nt. ewentualnych zmian w regulaminie. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że w ten sposób można podyskutować z twórcami i mieszkańcami jaskini (ja tam trafiłem tu z ciekawości a nie dlatego, że gdzieś wyczytałem co to i do czego takie cóś służy). Podobno (jak w wielu postach się ten wątek przewija) WOG jest tak bardzo grywalna, bo powstała na bazie oczekiwań i pomysłów graczy?
jOjO dwarf
2002-09-19 13:26:01


Re: World Leader in Week 1
po kolei:

well, zmiana w czasie trwania, to faktycznie niepolityczne rozwiązanie, ale
dla tych, co już mają pkty (Top Twenty) teraz mają ich 2x tyle (w zasadzie) - więc różnice względne są podobne
dla tych co nie mieli pktów, teraz je mają, a faktem jest, że graczy ubywa!
Lopezie drogi, jakoś zapominasz, że skoczki dostają za swój ZAWÓD kasiorę (choćby od swoich sponsorów) TYLKO wtedy gdy skaczą!

punktacja dotychczasowa (max 20 osób) była wynikiem dotychczasowych doświadczeń! nie zdarzało się grubo ponad 20 osób uczestniczących w pojedynczej rozgrywce.
Teraz widać, że sami siebie ;) nie doceniliśmy!

a co do Forum
vox populi vox Dei
na kazdej stronie Areny (w stopce) jest informacja o Forum
ale skoro niusy mają większą siłę rażenia...
LEVY
2002-09-19 15:10:21


Re: World Leader in Week 1
po pierwsze:
czy komus udalo sie skonczyc druga mapke z Pucharu H4 (zdobywam miasto dostaje jakis komunikat o zdobyciu miasta, animke - pogozelisko i.... wyskakuje do windows)?

po drugie:
moze sie zdziwicie, ale mi tez bardzo sie nie podoba punktacja za mapki zwlaszcza za ostatnia (wczytujac tego samego save mozna dostac 5-20 pkt za walki, nie mamy wplywu na to ktore sie odbeda i z jakim wynikiem, nie zdziwilbym sie gdybym byl ktorys z kolei, bo u Rastlina po wczytaniu byla np. jedna i w dodatku przegrana walka.
Bardzo podoba mi sie pomysl E1ias'a - male szanse na dublowanie sie wynikow, poza tym wole male i szybkie mapki, a na duzych moze sie okazac ze wszyscy maja max. pkt. w tej punktacji tego unikniemy (chyba?)

po trzecie:
gagatek ma racje, na Arenie zdala sie by wieksza informacja o forum, dopiero po przeczytaniu poprzedniego posta sprawdzilem i faktycznie cos tam jest o forum - wczesniej nie zauwazylem, trafilem tu przez Ś.P. Mauzoleum (ktos moze wie co sie z nimi dzieje??) Jesli chodzi o mnie to dalbym linka w lewej ramce pod nawigacja i obrazkiem areny
jOjO dwarf
2002-09-19 15:28:43


Forum Areny
well, na próbę dorzuciłem linka Forumowego do menu PA H4

pasi?

i czy jest sens dawać go w głównym menu nawigaccyjnym?
LEVY
2002-09-19 15:44:46


Re: Forum Areny
w glownym, albo w kazdym przeciez sa jeszcze inne turnieje H1 i H3 tam gracze chyba nie sa gorsi
gagatek
2002-09-20 03:18:58


Re: Forum Areny
Zastanówmy się jeszcze nad tym, jak na stronie PA dać informację graczom, że forum jest dla nich szczególnie ciekawym miejscem, gdzie mogą dowiedzieć się wiele na temat turnieju, innych uczestników, strategii gry i innych drobiazgów i szczególików. Dla mnie np. takie forum jest dodatkowym motywatorem do walki w turnieju.
Może jakiś tekst pod tabelą z wynikami typu:
"Tu możesz kolego pogadać na temat turnieju i link (ewentualnie nawet wskazanie konkretnych miejsc). Co Wy na to?
gagatek
2002-09-20 03:25:18


Nowa punktacja za czas!!!
Jak rozumiem z poprzednich postów nowa punktacja zaproponowana przez Eliasa została pozytywnie przyjęta. Nie wyczytałem tylko nigdzie kiedy będzie wprowadzona? Wnioskuję aby od sezonu 1112.

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous