Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6
Author
Comment
Ann
2002-09-05 23:50:59


Re: Refleksje pomapkowe -PA wymiana doświadczeń!
To ja mam jeszcze jedno pytanie - kiedy dokładnie maleją punkty za czas - wiem że im szybciej tym lepiej i mniej więcej co miesiąc, ale wydaje mi się, że czasami ma znaczenie nawet ilość tygodni w miesiacu. Jakby ktoś to dokładnie wiedział to byłabym dźwięczna.
gagatek
2002-09-06 04:09:25


Re: World Leader
Witaj E1ias, witajcie wszyscy!

Jak dla mnie to ta mapka jest "bogata" w atrefakty i inne bogactwa. Można w niej za to poćwiczyć wykorzystanie poszczególnych magicznych i wspomagajacych drobiazgów, ha, ha, ha.
W tydzień chyba faktycznie sie nie da - chociaż pracuję nad tym. Ciekawe tylko, czy jest więcej pkt za czas niż np. w 2 tygodniach. W tej chwili mój jedyny problem to po pokonaniu przeciwnika w 7 dniu do zakończenia jest jeszcze 3 dni. Kombinuję z garnizonami, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to coś da.
A propos pkt za czas to akurat wydaje mi sie, że za cztery tygodnie jest też jeszcze ten sam wynik co za 2 lub 3.
Natomiast jeśli idzie o same walki, to nasz startowy heros jest tak silny, że faktycznie żadne wojsko juz mu nie jest potrzebne do rozwalenia przeciwnika, z archaniołami tez spoko sobie radzi (parę skrzynek z doświadczeniem wykorzystanym na walkę i luzik).

Tak szczerze mówiąc to rozpoczynajac ten watek nie myślałem, że pojawią się na nim porady z opisem przejścia mapki. Raczej miałem nadzieję o różne takie szczególiki, o które pyta Ann, ale w sumie faktycznie to też może pomóc w opracowanu swojej strategii.
gagatek
2002-09-06 04:31:23


Re: Refleksje pomapkowe -PA wymiana doświadczeń!(2)
Witaj wersalusie,
dzięki za wskazówki, poszukam w innych topikach. Szczerze mówiąc nie byłem swiadomy zasad punktowania za wygrane bitwy, teraz już wiem. Zastanawia mnie teraz z kolei fakt następujący: kończąc mapkę robie sobie sejwik przed ostatnim ciosem, kiedy walczę akurat w zamku, pokazuje mi się wynik za mapę - w pkt za wygrane bitwy coś tam jest np. 7 wygranych, 40 pkt. Teraz z kolei kiedy ten sejw odpalam to w wyniku już niestety za bitwy jest 0, czyli jedno wielkie zero!!!!! Obecnie gram na wersji PL z łatkami 1.3 i 1.3.1. - może to jest problem. Cz w angielskiej wersji (pewnie ktoś używa) też jest tak samo?

Witaj Ann,

nie jestem tu expertem, bo uczę się tak samo jak Ty, ale wydaje mi się, że to chyba jest zależne od mapy. Czasem zdarza mi się (np. teraz na mapie World Leader) zagrać kilka razy. W obecnej mapie z tego co pamietam jest mniej więcej tak: 1 tydzień - nie udało mi się, więc nie wiem, 2-4 tygodnie chyba 1350 pkt, 5 tygodni coś koło 1150 pkt a 9 tygodni - jakieś 1050 pkt, w każdym bądź razie te rzędy wielkości. Niestety chyba trzeba po prostu testować.

Pytanie do wszystkich (a szczególnie do E1iasa, bo on na razie wszystko wie).
Na przykładzie obecnej mapy: Odkryłem chyba cały teren, który się dało, tzn. nigdzie już nie moge pojechać. Wygląda więc to tak, że ziemię mam odkrytą w całości, a podziemie mniej więcej w połowie, bo wiecej się nie da. Punktacja za odkrycie terenu wylicza się tak jakbym nie odkrył tej reszty, tabelka pokazuje że odkryłem 66% mapy, ale przecież pozostałych 34% nie ma. Bez sensu.
E1ias
2002-09-06 04:46:10


Re: Refleksje pomapkowe -PA wymiana doświadczeń!(2)
W angielskiej jest tak samo. Przy odczycie z sejwu zerowane sa liczniki wygranych bitw i zaliczonych questow.

Za skonczenie mapy w 1 tydzien jest maksimum punktow, pozniej juz chyba sa przedzialy miesieczne.

Odkrywanie jest wyliczane bez sensu, bo wliczaja sie rowniez tereny poza mapa, ktorych przeciez nie mozna odkryc w zaden sposob, wiec czesto na mapie nie mozna nigdy odkryc 100%.
Ann
2002-09-06 09:04:11


Re: Refleksje pomapkowe -PA wymiana doświadczeń!(2)
Dzięki za odpowiedzi. Mam skromną nadzieję, że umieszczanie tu sposobów na przejście jeszcze nie ukończonych scenariuszy nie stanie się zwyczajem. Niby można tego nie czytać, ale sami wiecie, że kusi mozliwość porównania swoich wyczynów z innymi. Dużo ciekawsza wydaje mi się opcja, żeby umieszczać gdzieś w Jaskini trzy najlepsze sejwy już po zamknięciu mapy i ewentualnie krótkie opisy zredagowane przez samych Wojowników jak tego dokonali. Zawsze mnie interesowało jak trzeba zagrać by zdystansować przeciwników np. o 200 pkt. Napiszcie co sądzicie o tym pomyśle.
gagatek
2002-09-07 08:51:47


Re: Refleksje pomapkowe -PA wymiana doświadczeń!(2)
Pomysł mnie się podoba, lecz trochę bym go zmodyfikował. Wydaje mi się, że pisanie opisów jest trochę bez sensu, gdyż oznaczałoby to, że każdy taki opis musi wysłać (bo przecież nie wiadomo kto wygra, czy też będzie w pierwszej trójce).
Dla mnie mogłoby wyglądać to tak, że najlepszy sejw jest udostępniany, a potem mozna ewentualne pytanka zadawać zwycięzcy np na forum. Ten odpowiada albo nie jak chce, jeśli oczywiście akurat wygrywa ten kto na forum bywa.
Ważne jest to aby nie zmuszać nikogo do odkrywania się przed innymi. Chodzi raczej o to aby móc rozwijać swoje umiejetności strategocznego planowania i jego realizacji w zależności od warunków otoczenia, które na danej mapce są. Ja też mam nadzieję, że wszyscy unikniemy poradników jak przejść mapkę przed jej zamknięciem.
wersalus
2002-09-07 08:57:51


Re: Refleksje pomapkowe -PA wymiana doświadczeń!
Ann punkty za czas maleja roznie, zauwazylem ze ma to zwiazek z trudnoscia jak i wielkoscia mapy
gagatek
2002-09-08 12:21:09


Problem z mapą "World Leade2"
Mamy chyba kolejny problem z mapką tygodniową, tym razem chodzi o "World leade2". Warunkiem zwycięstwa jest zajęcie miasta Xanford, ale po jego zdobyciu gra się nie kończy. Czy komuś udało się ją skończyć czy może znów twórca mapy się nie popisał (tym bardziej, że sama mapa i fabuła jest super)???
E1ias
2002-09-09 01:59:40


Re: Problem z mapą "World Leade2"
Ja skonczylem. Zapomnialem przyjrzec sie warunkowi wygranej, wiec po prostu wyeliminowalem wszystkich przeciwnikow.
gagatek
2002-09-09 02:05:19


Re: Problem z mapą "World Leade2"
A ja po prostu zająłem miasto, które było celem gry, pozostawiając chyba jeszcze dwóch przeciwników. W takim razie warunek zwycięstwa jest nieprawidłowo sformułowany. Wynika z tego, że po prostu trzeba wyciąć wszsytkich rywali. Dzieki Elias.
pepak
2002-09-15 20:44:54


Re: World Leader
"Nie da sie tego zrobic w 1 tydzien"

Think again...
pepak.webzdarma.cz/tmp/pepak.zip

Pepak
gagatek
2002-09-16 00:39:25


Re: World Leader
Nie ma szans, ale tylko dlatego, że to mapa z sojusznikiem, tak jak napisał Elias.
gagatek
2002-09-16 01:04:29


h4091001 - World Leader - zamknięta, komentarze
Pierwsza mapa sezonu 0910 była dla mnie trochę podchwytliwa. Z jednej strony jak jak to w turnieju bywa trzeba walczyć o punkty, a z drugiej strony jak tu "olać" tyle extra artefaktów lub sposobności rozwalenia zacnych Czarnych Smoków czy innych sympatycznych stworów. Ogromna ilość artefaktów i bogactw była chyba pokusą do tego aby stracić na czasie (a jak się okazało trzeba było się zmieścić w 4 tygodniach). Na ostatecznym wyniku zaważy więc przede wszystkim (oczywiście przy założeniu czasu max 4 tygodnie) eksploracja mapy i wygrane bitwy. Zakładam też, że kasa i armia są na max.
Nie znam jeszcze wyników, ale jestem ich bardzo ciekawy, bo powiem szczerze popracowałem "trochę" nad tą mapą. Zresztą w obecnym sezonie pracuję nad wszsytkim mapami.
pepak
2002-09-16 02:30:11


World Leader in Week 1
(Excuse my use of English, while I understand Polish, any attempts to write it would be catastrophic)

Of course you can win in Week 1. Conquer the blue player on day 4, then skip three days, and here you go - a win in Week 1 Day 7... Just as I shown in my save...
gagatek
2002-09-16 03:29:13


Re: World Leader in Week 1
(my English is as your Polish)
but in this map, conquering the blue player on day 4 is not possible, I think. Do you have win in 1 week?
pepak
2002-09-16 04:35:43


World Leader in Week 1
Download the savegame, note the date, and press End Turn...
gagatek
2002-09-16 05:38:36


Re: World Leader in Week 1
but where is your savegame?
gagatek
2002-09-16 05:45:33


Re: World Leader in Week 1
Sorry, I didn't see link in your preview post. I'm so blind today.
Ann
2002-09-16 10:52:20


Re: World Leader in Week 1
A jak, zacni Wojowie uzyskaliście wyniki za walkę na tej mapie? Z tego co mi wiadomo, nie można dostać punktów za walkę gdy ma się tzw. "sojuszników". Gdyby ktoś miał tu punkty to byłabym wdzięczna za instrukcje.
LEVY
2002-09-16 15:25:32


Re: World Leader in Week 1
Ja tam pkt. za walke dostalem (ok 20) jak pisalem w watku 1717 points, patent jest prosty w ostatnim dniu trzeba podstawic swoje armie w poblize oddzialow neutralnych (zasieg zoltej strzalki ruchu) , wowczas dajemy koniec tury, nastepuje tura graczy komputerowych i gracza neutralnego, ktory w tym momencie zaatakuje nasze oddzialy. Nasza armia musi byc na tyle silna, aby pokonac armie neutralna w trybie walki automatycznej i odpowiednio slaba aby uzyskac duzo punktow za walke. Ponadto wliczane sa walki naszych sojusznikow, warto np. fioletowemu i czerwonemu podrzucic do pomocy jakies mocniejsze oddzialy - tak aby nabral odwagi ;)

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous