Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6
Author
Comment
jOjO dwarf
2002-09-20 03:48:33


Re: Nowa punktacja za czas!!!
jest rozważany X., ale chyba jednak 1112 ;)
RaV
1991-09-22 09:32:55


Re: Nowa punktacja za czas i nie tylko...
w/w pomysl IMHO jest dobry. Nie ma jednak wiekszego sensu dzielic punktacji za czas na dni - tygodnie by wystarczyly.
Podobnie jak jOjO uwazam ze nie nalezy wprowadzac zmian w srodku trwania turnieju. Im wiecej zasad - tym mniej graczy (a juz napewno tych z zagranicy - bo chyba kilku jest - szkoda by bylo ich stracic)

Teraz inna sprawa - rownie rewolucyjna. Proponowalbym zrezygnowac z punktow za walke. Moim zdaniem wprowadza ona jedynie zupelnie niepotrzebne kombinowanie. Stawanie na zoltym polu, walka automatyczna i za kazdym razem inny wynik - przypadek i nic wiecej - to naprawde nie jest relatywne do umiejetnosci gracza. A 5 pkt w ta czy w ta potrafi czasami b duzo zmienic w rankingu. Trick z walka automatyczna trzeba robic gdy mape gra sie z aliantem lub czeka sie 3 dni po zajeciu zamkow.
Oczywiscie sprawa ma sie troche inaczej jest gdy wygrana walka konczy cala mape i wysyla sie sejwa z ostatniego uderzenia. Wtedy faktycznie pkt za walke swiadcza o poziomie gracza - ale koncowe walki zdarzaja sie raczej rzadko.
Sam juz nie wiem - napiszcie co o tym myslicie.

Pozdrawiam i zycze szczescia w bojach.
LEVY
2002-09-21 14:37:37


Re: Nowa punktacja za czas i nie tylko...
W pewnym sensie (a moze i calkowicie) sie z toba zgadzam, nalezalo by obciac pkt. za walki w trybie automatycznym (i tak z reguly za nie jast malo pkt.) jak i za walki wynikajace z 3-dniowego oczekiwania na zakonczenie mapy (wowczas wyniki to totalny kosmos), ale wynik za walke finalowa (w ktorej my prowadzimy armie to inna bajka) sam dobor 'powera' armii to sztuka, a taktyka dalszej walki to chyba kwintesencja Heroesow.
E1ias
2002-09-22 02:51:15


Re: Nowa punktacja za czas i nie tylko...
Tyle, ze punktacja za wygrane bitwy przynajmniej wedlug Oficjalnego Poradnika wcale nie zalezy od stosunku armii bioracych udzial w bitwie, ale od stosunku ilosci bitew wygranych przez nas do ilosci bitew wygranych przez przeciwnika. Wiec wedlug tego nie ma znaczenia, czy do ostatniej bitwy staniemy z cala swoja potega, czy z nieliczna armia, wynik i tak powinien byc taki sam. Jesli nie jest to znaczy, ze znowu rzeczywistosc gry sie nie zgadza z opisem (przy okazji robienia tabel dla dni wyszla mi niezgodnosc gry z tymze Oficjalnym niby zrodlem). Wynik za bitwy mialby sens, gdyby nie byl zerowany przy odczycie z sejwu, w takiej formie jak jest teraz za bardzo nie ma sensu.
Ingham
2002-09-22 02:59:11


Re: Nowa punktacja za czas i nie tylko...
Tak poza tematem:
Znowu się czepiam wyglądów ludzi, ale taki już ze mnie esteta.

RaV, wydaje mi się, że jesteś bardzo blisko spokrewniony z Pit Klosem :)
O twarz Fiura już chyba były kiedyś kłótnie (dlaczego ona jest taka popoularna? Fani "I'm blue, da da di...", czy co?).
Proponuję to uzgodnić, zanim każdy z Was się do avatara za mocno przywiąże.
gagatek
2002-09-22 04:46:10


Mapa Miesiąca - Sunken Empire 1.2 - pytanko
Czy komus udało się ukończyć mapke miesięczną? Mam nadzieję, że nie jest ona obarczona błędem.
RaV
2002-09-22 10:07:47


Re: Ingham
Re: avatary
Podobienstwo avatarow jest tylko iluzoryczne. Tak naprawde avatary Pit Klosa i moj roznia sie od siebie bardzo ale roznicy tej nie widac na pierwszy rzut oka - moj avatar to jpg a Pit Klosa to gif :)

Ale tak na powaznie to ciezko jest mi sie pogodzic z mysla o zmianie avatara. Chodzi mi o to ze Fiura uzywam nie tylko na tym ale takze na innych forach (round table, wr forum) - wiec tam gdzie niebieska morda znaczy ze Ra-V. (lub Pit Klos :) Szczerze piszac jestem do niej bardzo przywiazany - nawet w mapce, ktora zrobilem jeden z bohaterow (Ra-V zreszta) mial twarz Fiura.

Jezeli jednak bardzo wam to przeszkadzalo to moge go zmienic. Z bolem serca ale moge...

A teraz z innej beczki. 3 mapa tygodniowa do h4 jest chyba jedna z lepszych map w jakie gralem. Odpowiedni poziom trudnosci i nie tak przeladowana jak poprzednie, gdzie atrefakty i surowce lezaly tak gesto, ze nie mozna bylo sie ruszyc aby na cos nie stanac. Jednak mapka ma jedna wade - Polski jezyk - nie mam pojecia jak dadza sobie z nia rade ludzie nie znajacy naszego szeleszczacego jezyka. Moze jednak lepiej by bylo zeby mapy turniejowe byly angielskie.

Eh. Jak juz tak sie rozpisalem to moze jeszcze jedno: W przyszlych turniejach mozna by sie zastanowic nad zrezygnowaniem z mapy miesiecznej - nie wiem jak wy ale ja nic innego nie musialbym robic tylko grac w HIV'a zeby sie wyrobic - heroes, studia, itp - chcialbym sie jeszcze wyspac :)

Pozdrawiam.
jOjO dwarf
2002-09-22 11:12:41


avatar
co do avatara:

był już podobny przypadek, że dwóch (Guinea i WWalker) miało tę samą twarz i obaj byli z nią bardzo związani!
i wtedy WWalker (jako ten który na TYM Forum później swoją zaproponował) dokonał pewnych korekt
na tyle znaczących, że przestali się nam mylić, a na tyle sensownych, że nadal była to ta sama twarz

uczyń różnice znaczniejszymi niż .jgp
.gif a wsio będzie OK
Rastlin Arch
2002-09-22 11:39:26


Re: avatar
a pamiętacie Fiura z forum ang? -ten to miał awarta- prawdziwy żywiołak!
gagatek
2002-09-24 03:06:30


Re: Mapa Miesiąca - Sunken Empire 1.2 - pytanko
Czyżby nikomu nie udało sie ukończyć tej mapy????????
jOjO dwarf
2002-09-24 06:42:09


Re: Mapa Miesiąca - Sunken Empire 1.2 - pytanko
spokojnie! spłynęło już kilka wyników!!!
gagatek
2002-09-24 07:08:02


Re: Mapa Miesiąca - Sunken Empire 1.2 - pytanko
- Kurdelas belas - zaklął pod nosem Gagatek i wyłączył kompa.
gagatek
2002-09-25 01:51:26


Re: Mapa Miesiąca - Sunken Empire 1.2 - pytanko
- EUREKA!!!!!!! - zachrypniętym głosem zagrzmiał Gagatek
- Udało się - Gagatek usmiechnął się szelmowsko pod wąsem.
E1ias
2002-09-19 22:50:00


World Leader 2
Na drugiej mapce jest blad i nie da sie jej skonczyc przez zdobycie tego miasta. Trzeba pokonac wszystkich przeciwnikow, wtedy jest wszystko dobrze.
E1ias
2002-09-20 02:22:15


World Leader 1
Przyjrzalem sie wczoraj, jak niektorzy (konkretnie pepak) zdolali ukonczyc te mape w 1 tydzien. I faktycznie jest to mozliwe jesli ruszymy od razu smokami z bramy nie czekajac na bohatera - straty w smokach przy ataku na brame z aniolkami sa spore ale i tak pozostanie wystarczajaco smokow by spokojnie wykonczyc reszte, jakos nie wpadlo mi do glowy zeby posylac do walki same smoki bez bohatera - pewnie przyzwyczajenie z H3, gdzie do wyciagniecia czegos z garnizonu trzeba sie bylo tam najpierw pofatygowac z bohaterem.
gagatek
2002-09-20 03:11:01


Re: World Leader 1
Ciekawe. Ja też na to nie wpadłem. Udało mi się wszak rozwalić 7 dnia niebieskiego gracza, ale te trzy dni ... Na tej mapie wyraźnie widać potwierdzenie tezy zmiany punktacji. Zakończenie w 1 lub 4 tygodnie daje taki sam wynik za czas.
E1ias
2002-09-24 10:08:48


Propozycja punktacji
Przygotowalem gotowa propozycje zmiany punktacji za czas dla PA.
Z dokladnoscia do dnia jest tutaj:
www.zajaczek.pnet.pl/linki/punkty.zip
Z dokladnoscia do tygodni byloby to tak:

S
1-4 tydzień : bez zmian
5 .. : za każdy tydzień -50 punktów

M
1 tydzień : bez zmian
2 tydzień : -75
3 tydzień : bez zmian (-150)
4 tydzień : -25
5 tydzień : bez zmian (-50)
6 tydzień : -25
7 tydzień : bez zmian (-50)
8 .. : za każdy tydzień -25 punktów

X
1 tydzień : bez zmian
2 tydzień : -37
3 tydzień : -75
4 tydzień : -112
5 tydzień : bez zmian (-150)
6 tydzień : -12
7 tydzień : -25
8 tydzień : -37
9 tydzień : bez zmian (-50)
10 tydzień : -12
11 tydzień : -25
12 tydzień : -37
13 tydzień : bez zmian (-50)
14 .. : za każdy tydzień -12 punktów

XL
1 tydzień : bez zmian
2 tydzień : -25
3 tydzień : -50
4 tydzień : -75
5 tydzień : -100
6 tydzień : -125
7 tydzień : bez zmian (-150)
8 tydzień : -8
9 tydzień : -16
10 tydzień : -25
11 tydzień : -33
12 tydzień : -41
13 tydzień : bez zmian (-50)
14 tydzień : -8
15 tydzień : -16
16 tydzień : -25
17 tydzień : -33
18 tydzień : -41
19 tydzień : bez zmian (-50)
20 .. : za każdy tydzień -8 punktów

gagatek
2002-09-25 02:14:31


Re: Propozycja punktacji
Brawo Elias, kawał dobrej roboty. Zastanawiam się co do cyklu dni czy tygodni. Moje wnioski są takie, że na pewno cykl tygodniowy będzie łatwiejszy dla graczy, gdyż jest pewien luz czasowy. Przy cyklu dziennym takiego luzu ni ma.
Zastanawia mnie jeszcze jedno, otóż wynika z Twoich tabelek, że w przypadku dużych map punkty za czas generanie są mniejsze niż dla map małych. Mnie się wydawało, że kiedyś zdobyłem za czas dużo wiecej punktów niż 1350 i to była na pewno jakaś większa mapa?
Jeszcze jedna rzecz, czy może już Eliasie sprawdziłeś czy osytatni patch poprawia kwestię punktacji za questy i wygrane bitwy?
E1ias
2002-09-25 02:50:54


Re: Propozycja punktacji
Cykl tygodniowy bylby latwiejszy do zastosowania, cykl dzienny moglby bardziej zroznicowac wyniki. Kwestia gustu.

Co do punktow maksymalnych to faktycznie znowu sie nie zgadza, wypisalem wartosci na podstawie Oficjalnego poradnika i sprawdzalem zgodnosc tylko ma mapie S (do 4-go tygodnia gry sie zgadzalo, dalej juz bylo inaczej). Chyba jednak punkty sa wyzsze niz tam podaja. Nie zmienia to na szczescie samych obliczen roznicy, bo spadek punktacji w poczatkowym okresie (4 tygodnie na S, 5.5 miesiaca na XL) nie zalezy od poziomu trudnosci mapy i gracza, a tylko od wielkosci mapy, a w turnieju raczej wszyscy bezproblemowo mieszcza sie w tym okresie.

Patch 2.0 nie poprawia punktacji za questy i bitwy.
gagatek
2002-09-27 01:44:20


Re: Propozycja punktacji
To może mała ankietka wsród graczy (mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko Eliasie).

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous