Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3
Author
Comment
lopez
2003-04-14 01:16:43


Re: Jak kopnie to...
Forum na Ezboardzie: tyś nasze najukochańsze :) nigdy cie nie opuścimy!
misza
2003-04-16 17:59:43


Re: Jak kopnie to...
A nowe znów zdechło :(
Guinea
2003-04-16 22:16:57


Re: Jak kopnie to...
BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ;)

eZboard, jaki jest, każdy widzi, ale przynajmniej działa, i to się liczy! A te fora na php mają to do siebie, że się wywracają przy pierwszej lepszej okazji.
Samuel
2003-04-17 04:06:27


Wywracają jak małe dzieci :)
Poczekajmy aż Ixcesal zmieni pieluchę temu nowemu forum :)
I zazłoży mu ochranache przed upadkiem, żeby się nie wywrócił z bólem :)
Guinea
2003-04-17 04:41:44


Re: Wywracają jak małe dzieci :)
Beh najwyraźniej wiedział co robi, wybierając ezBoarda... chociaż być może wtedy nie miał innych możliwości ;) W każdym razie to forum jest o wiele stabilniejsze niż nowe i cała Jaskinia nawet, kiedyś uratowało Jaskinii tyłek jak alhalla nas wykolegowała.
Faramir Kartograf
2003-04-17 08:01:07


włąśnie - ta valhala
jak to z nią było, bo już wiele o tym słyszałem ale wciąż nie wiem jak wyglądała prawda z tą sprawą... może ktoś mi ja wyłoży?
morgraf
2003-04-17 14:01:44


Re: włąśnie - ta valhala
oj faramirze to bardzo stare dzieje i raczej mało chwalebne (dla valhalii oczywiście)
pewnego pięknego dnia od tak po prostu jaskinia (wtedy jeszcze rządzonaniepodzielnie przez beha) zniknęła z serwerów tego niesławnego portalu, bez słowa wyjaśnienia
wtedy faktycznie tylko forum zachowało w kupie (w całości:) ) społeczność (bardzo małą jeszcze wtedy) jaskiniowców.
w dalsze szczególy wchodził nie będę. howhg
Faramir Kartograf
2003-04-18 01:19:14


Arghhh...
W takowym razie...

Na pohybel Valhali! :/ Argh... wrrr...
Samuel
2003-04-18 02:47:30


Re: Arghhh...
Arghhh...
Growl...
Nawet sobie piszczcie do woli :)

Val( tzn BIJ :) ) hala ( to jakieś imię? )
Już nie istnieje! Teraz działają jako www.coto było???.org
Choć sami piszą, że ORG to znaczy Organizacja lecz w rzeczywistości to znaczy Organ republikańskich gniotów ( jak wymyślicie lepsze to im mejla wyślemy :) )
grenadier
2003-04-22 03:07:37


Rozczarowanie?
"Osada rozczarowala wiele osob" - na razie uczestnikow tego topicu, nie liczac mnie, mozna na palcach obu dloni policzyc. I watpie, czy wszyscy sa niezadowoleni...
Samuel
2003-04-22 07:25:06


Re: Rozczarowanie?
Rozczarowanie - to słowo jest na miejscu.

Przychodąc do osady niewiedziałem, że są tu wspaniali ludzie, którzy tak jak ja grają w (Ho)MM, którzy też mają zamiłowanie do Fantastyki i SF. Tym nikt mnie nie rozczarował. Poprostu zebrała się mała grupka ludzi z Polski a nawet z za granicy i rozmawiamy o naszej kultowej grze o opwiastkach i książkach. Za to Lubię osadę.

Natomiast ta grupka osadników licząca pół tysiąca osób to raptem STO osadników biernie udzielających się. Mowa o Pisaniu postów, opowiastek i grze w turniejach. A co z tą stroną, którą reprezentuje aż 400 ludzi? Coś tu jest nie tak. Wraz ze wzrostem ludności nasze zamiłowane do osady spada... Dlaczego? Dlatego, iż nowy osadnik to prawie ten sam post co był trzy dni temu. To troche irytujące. Siedząc na ognisku widzę mądrość ludzką. Osada rozczarowała mnie pod względem:
- Klimatu, który spada a nie rośnie
- Idiotyzmu niektórych osadników ( przepraszam jeśli kogoś uraziłem )
- Samego istnienia.
Żadnych konkursów nie ma :( Choćby na wiedzę o grze (Ho)MM.

To tyle w tym poście
grenadier
2003-04-22 11:58:56


ręce opadaja
Mam na koncu jezyka cytat z jakiegos prezydenta USA, ale jest tak wyswiechtany, ze az strach. Zadam ci zatem zagadke niekoniecznie z hirosow - ile Pan Bog dni tworzyl swiat? Nic nie robi sie samo, a my nie jestesmy wszechmocni. Mam ochote w tej chwili rzucic to wszystko w cholere...
RaV
2003-04-22 13:58:12


Re: ręce opadaja2
Zamiast narzekac ruszyli byscie dupe i cos sami zrobili. Co Wy myslicie, ze wszystko bedzia na tacy podane, a Wy sie tylko delektowac tym bedziecie albo bedziecie fochy stroic. Ja nie wiem ale jak mam cos do roboty, mam na cos pomysl to po prostu to robie. Osada, Jaskinia - wszystko sie rozrasta, stabilne forum bez popupow Ixcesal przygotowal a Wam sie grafika nie podoba!?! Zastanowcie się - przeciez to wszystko mozna zmienic. Nie wysmiewajcie sie - doceńcie chociaz czyjas robote, albo sami zaproponujcie cos innego. A jak sie nie podoba...

Zrozumcie - nie jestem na Was zly, ze macie swoje zdanie. Kazdy ma do tego prawo - ale z Waszych wypowiedzi tyle żółci sie wydobywa, tyle szyderstwa i niesprawiedliwosci, eh szkoda nawet pisac. Troche wiecej pokory.
Ingham
2003-04-23 07:56:33


Re: ręce opadaja2
Ta cała dziwna dyskusja to jest jedno wielkie nieporozumienie. Samuel, napisał, żeby ukatrupić Osadę, a "zmieńmy to" miało się odnosić tylko do nieżywego Forum, żeby podnieść je do poziomu Osady.

Samuelu, piszesz, że denerwują Cię nowi Osadnicy. Już zapomniałeś, jak byłeś tutaj nowy i też wielu osobom krwi napsułeś. Tak szybko to przemija, prawda?

Nowe Forum - ja byłem przeciwny. Ale skoro jest, to czemu nie przeniesiecie tam tego klimatu, co był tutaj. Wystarczy, że 5 osób z tego Forum pójdzie tam, napisze kilka topiców, które będą moderować (z lenistwa, można nawet te stąd przeklejać) i zaczną pracować nad klimatem.
Ixcesal włożył naprawdę dużo pracy i serca, żeby Osadnicy radochę mieli. Ba, radochę. Chciałem Wam przypomnieć, że nowe Forum powstało właśnie w celu ratowania Osady. Tam się za dużo dziadostwa zaczęło pałetać w postach, więc chciano zrobić temu ujście. Kilka luźnych topiców załatwiło sprawę. Drugi cel - umożliwić większą swobodę tematów. Stoliku są ściśle wydzielane i stricte z Osadą związane, a na Forum, zarówno tam, jak i tutaj można pisac o całym Hommlandzie.

500 Osadników, to zdecydowanie jest liczba nieprawdziwa. Ja optuję za takim bajerkiem - koniecznością zmiany hasła co 60 dni. Po tym czasie, jeśli Osadnik hasła by nie zmienił, to ma blokowane konto, które mogą uaktywnić Pretorianie w ciągu następnych 30 dni. Jeżeli delikwent przez te całe 3 miesiące nic nie zrobi, to wtedy wylatuje. Populacja szybko spadnie, a inni poczują, że znajdują się w ekskluzywnym towarzystwie i podniosą poziom swoich wypowiedzi.
Kto to zrobi?

Jestem pewien, że rozumiecie taką prawidłowość - klimat tworzą ludzie, szczególnie Ci nim już przesiąknięci. Jeżeli Wy wieszacie psy na Osadzie i Osadnikach, to co oni mają robić, co czuja gdy wchodzą do Osady, którą inni, tzw. starzy Jaskiniowcy, pozbawiją sił witalnych? Poświęćcie 20 sekund na przemyślenie.
Samuel
2003-04-23 09:54:03


Re: ręce opadaja2
Ra-V:
Czemu od razu tak brutalnie? Zresztą może to i dobrze.
Ja o żadnej tacy nie myślę. Od samego początku wiedziałem, że ten post wywoła duże oburzenie z waszej strony.

Ale napisałeś byśmy coś zrobili. Więc robię. Ikony dla osadników z ich własnymi twarzami - może to i niedużo ale coś warto zrobić nie tylko dla siebie.

Do grafiki nie mam zastrzeżeń.

Napisałem: Samego Istnienia - tego mogliście nie zrozumieć, ale to tyczyło się mnie!

Ra-V rozumiem, że mój post bardzo uraził twą pracę dla jaskini.

Ingham:
Chyba się nie zrozumieliśmy!

Ja wcale nie chcę ukatrupić osady!

Nie zapomniałem tego, co więcej nadal uważam się za nowego. Ale po kilku naprzykrzaniach dałem sobie spokuj i wolałem poświęcić te trzy dni na przeczytanie wypowiedzi. A nie dalej denerwować wszystkich w koło.

Nowe forum - nie jest dla mnie. Nie byłem przeciwny.Jestem tu jak żółtodziob, który nie chce się naprzykrzać. Co niestety mi się nie udaje. Moje wypowiedzi często bywają zawiłe, i niezrozumiałe za co przepraszam. Wiem, iż Ixcesal napracował się bardzo, ale tam nie jest moje miejsce

Nie należy wywalać osadników! Sam się spotkałem z tym, iż napisałem do jednego osadnika, który od mojego przyjścia wogóle nie był aktywny ani raz. Teraz odwiedza osadę co dwa dni, odwiedza, gdyż wtedy zapomniał o jej istnieniu. Może przy blokowaniu konta, posłać majl z tym, iż owa postać ma tam swoje konto?

Poświęciłem nie 20 sekund lecz 20 minut i niestety nadal uważam, iż jestem tylko jednym z tych głupich nieczynnych żółtodziobów w osadzie.

Jeszcze raz przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Teraz zatrzymam w milczeniu swoje poglądy, gdyż wywołują one tylko oburzenie.

Co do głównego tematu i hasła: Zmieńmy to! - miałem na myśli by forum odżyło. I funkcjonowało tak jak teraz funkcjonuje. I jestm rad, że ten topic mógłby zostać za zakończony gdyż Forum ma już swój wolny ruch, w którym gromadzą się wspaniali ludzie... i ja.
morgraf
2003-04-23 10:14:40


Re: Rozczarowanie?
ostra reakcja, niezbyt przyjemna, ale spodziewana
co mogę powiedzieć jako świadomy uczestnik tego topicu?
tyle i tylko tyle:
nie sądzę by celem ożywienia forum miało być zabicie osady, exodus kilku osadników nie zmianił nic albo prawie nic w rytmie osadowego życia
być może liczyłem na przywrócenie atmosfery, której, nie denerwuj się, w Osadzie nie dostrzegam.
człowiek który do e-netu wchodzi raz w tygodniu nie ma żadnych szans na utrzymanie się w toku jakiejkolwiek dyskusji, na stolikach, topikach itp.
nowego forum nie znam wstąpiłem tam raz czy dwa razy i pewnie brak przyzwyczajenia nie pozwala mi się tam zadomowić (może kiedyś)
RaV-a : a jak się nie podoba to co? won z jaskini?
oburza was krytyka czy jej niekonstruktywność?
Inghamie : poświęciłem 20 s. na przemyślenia i doszedłem do wniosku że nie ma po co się z tobą spierać bo w większości masz rację, choć co do klimatu to nie uwierze póki nie zobacze. Pięć czy ileś osób nie przebije się na powszechnie odwiedzanym forum, zrozumcie że tutaj jest po prostu łatwiej powiedzieć coś i być usłyszanym
dziekuje za uwagę
Morgraf (Przyjaciel Starego Forum Ale Nie Wrogi Osadzie)
Howgh

I jeszcze coś bez związku (no może mały związek)
spam w osadzie
nie ma co ukrywać że problem istnieje, ja na przykład nie mam przyjemności w odbieraniu dwudziestu bardzo podobnych wiadomości w stylu "Wiem że to spam ale wesołych świąt (ble ble)".
E1ias
2003-04-24 01:43:17


Re: Rozczarowanie?
Wedlug mnie nowe forum nie cieszy sie popularnoscia z kilku powodow:
1. Strasznie dlugo trzeba bylo na nie czekac, a jak juz zaczelo dzialac to zaraz zdechlo, potem znowu trzeba bylo dlugo czekac, zanim znow wstalo. Moze jak bedzie tak stalo i dzialalo dobrze przez dluzszy czas to zacznie sprawiac wrazenie stablinego, miejsca do ktorego mozna wracac i wiadomo, ze nigdzie nagle nie zginie albo nie przestanie dzialac bez powodu.
2. Forum jest w ogole niereklamowane na stronach Jaskinii. Zniknal ze strony glownej link prowadzacy do niego. Na stronach Areny sa linki prowadzace do starego forum i to dobrze ukryte. Jedyny link prowadzacy do nowego forum jest na stronie glownej Osady. To jak mozna oczekiwac duzej popularnosci, jesli nikt na forum nie trafi, chocby przypadkowo?
3. Brak checi gospodarzy stolikow do wykorzystania forum. A wystarczyloby chocby przeniesc zawartosc stolikow do forum jako watki i od razu mozna by wykorzystywac te zalety forum, ktorych stoliki nie maja (porzadne cytowanie, mozliwosc dokladania nowych tematow i rozdzielania dyskusji na rozne tematy do roznych watkow, mozliwosc kontynuowania dyskusji przez dluzszy czas, a nie tylko do chwili kiedy nie zniknie z ostatnie jstrony stolika, itd.)
4. Ogolny marazm i zastoj Osadyi (wystarczy popatrzec na dyskusje przy stolikach, jakos ostatnio nie roziwjaja sie one tak gwaltownie jak na poczatku dzialania Osady), w koncu ile mozna pisac ciagle o tych samych rzeczach (bo zwykle kazdy nowy Osadnik zaczyna nie od przegladania tego co bylo wczesniej, ale od odkrywania Ameryki i zadawania tych samych pytan).
5. Forum jest puste - nie przeniesiono tam ani zawartosci starego forum (chociazby czesciowo), ani zawartosci stolikow Osady, Osadnicy nie maja tam utworzonych kont. Zaczynanie w 3cim juz miejscu dyskusji od zera ma male szanse powodzenia.
6. Nie ma okreslonego miejsca dla Forum w Jaskinii. Stare forum bylo w swoim czasie jedynym miejscem kontaktu i dyskusji Jaskiniowiczow.
Teraz to miejsce zajela Osada , ale z uwagi na swoje ograniczenia, do kontaktu sie nadaje, ale do dyskusji trawajacych dluzej juz nie za bardzo.
Jednak aktualna forma stolikow duzo brakuje do normalnego forum.

Skoro mamy juz nowe forum, to nalezaloby wedlug mnie przeniesc do tego forum co najmniej zawartosc stolikow Osady, a jak sie da to rowniez starego forum, powtorzyc automatycznie konta dla wszystkich Osadowiczow, po czym stoliki osadowe pozamykac wstawiajac w ich miejsce linki do dzialow (przy przenoszeniu zachowac proporcje: stiolik Osady -> dzial forum, w ktorym mozna pozniej potworzyc tematy) forum.
Gospodarze stolikow staliby sie moderatorami forum.
Samuel
2003-04-24 04:53:40


Eliasie to jest działanie...
... zabójcze dla osady.
Ale chyba nie chcemy uśmiercić lokacji Osadowych. W końcu forum jest dla luźniejszych tematów.
E1ias
2003-04-24 10:59:02


Re: Eliasie to jest działanie...
A kto tu pisal o usmiercaniu? Ja chcailem po prostu wlaczyc forum
do Osady bez jej usmiercania, ale jako kolejny etap rozwoju stolikow -
pisalem przeciez o przeniesieniu ich zawartosci i podpieciu w ich miejsce
tej juz przeniesionej wersji.
Chodzilo mi raczej o wykorzystanie forum jako lepszej formy do dyskusji od stolikow - ktore przy forum wygladaja co najwyzej jak dosc dlugi, nieuporzadkowany, ograniczony w mozliwosci edycji watek. A majac mozliwosci forum mozna by te watki uporzadkowac, podzielic na tematy (to juz zadanie dla gospodarzy stolikow), duzo latwiej na forum jest tez prowadzic dyskusje na rozne tematy, zaczac i kontynuowac wiele tematow na raz, w tej chwili jak w stoliku pisze sie o kilku rzeczach na raz to szybko jest taki chaos, ze nie wiadomo o co chodzi, a na forum jak sie pojawi kilka watkow z roznymi opisami, to niezaleznie od tego czy ktos zaglada tam co godzine, czy co tydzien, to zawsze moze przeczytac co napisali inni od oststaniej wizyty i kontynuowac nawet dawno rozpoczeta dyskusje.
Juz nie wspominajac o takich drobiazgach, jak definiowanie wlasnego podpisu, dodawanie tytulu do swoich postow, automatyczna zamiane linkow, emotikony, mozliwosc ogladania tylko watkow zmienionych ostatnio i jeszcze pare innych rzeczy, ktore forum posiada, a Osada nie. Gdyby Osada rozwiajala swoja postac, to forum faktycznie po pewnym czasie okazaloby sie niepotrzebne (bo Osada dawalaby to samo i wiecej), ale w tej chwili sposob zialania stolikow od ich powstania jako sie szczegolnie nie zmienia, zamiast ulepszen dzialania bylo tylko zwiekszenie ilosci stolikow. Ale stara forma nadal zostala i nie wyglada na to, zeby to sie szybko zmienilo. Moze jak ktos zaglada tylko do Osady, to mu to nie przeszkadza, ale ja bylem i jestem bywalcem roznych for i naprawde widze, ze Osada oparta na mozliwosciach forum moglaby byc duzo lepszym i ciekawszy miejscem niz jest teraz.
grenadier
2003-04-25 02:06:31


w koncu sensowna dyskusja
Sam - nie obrazaj sie - krytykujemy i dyskutujemy z pogladami. Tak tu zawsze bylo i chowanie wlasnego zdania jest nie na miejscu. (sorki za brak polskich liter, ale testuje nowa przegladarke, co blokuje wyswietlanie popupow, ale nie ma pl liter). Sam napisales, ze Osada cie rozczarowala za samo istnienie. Nie dziw sie zatem reakcji.

Co do nowego forum - nie od razu Rzym postawiono. Nie znam planow, ale zdaje mi sie, ze stopniowo te postulaty maja byc spelnione. Natomiast racja - Forum jest za malo reklamowane i cos z tym trza zrobic.

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous