Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2 3 4 5 6 7
Author
Comment
Sewrey
2001-10-31 03:53:00


Re: Fantasyjne zagadki
Co do inkluza to wszystko się zgadza...
a co do składników wiedźmińskich elixirów to ja znalazłem jeszcze takie:
ciemiężyca, bieluń, głog, wilczomlecz, pokrzyk, tojad, świetlik, czworolist, jaskółcze ziele


Nie jestem pewien Sezerpie ale te słowa to chyba coś jak "możesz mnie pocałować w rzyć" ale ustalenia ich pochodzenia niestety się nie podejmę...
Sezerp
2001-10-31 05:09:15


Re: Fantasyjne zagadki
Brawo !
Dokladnie zdanie to brzmi:
"Coen moze mnie pocalowac w d..."

Coen to imie jednego z wiedzminow
caen - od angielskiego "to can"
me - od francuskiego "me" - zaimek zwrotny mi, mnie
baeth - to chyba njatrudniejsze, mysle ,ze nalezy to skojarzyc z franc. "basser" (nie jestem pewien pisowni), całować, możliwe, ze w innych jezykach romanskich jest to bardziej zblizone do "elfiego" "baeth"
aep - byc moze od ang. "at"
arse - w bryt. angielskim doslownie: d..., amerykanski odpowiednik to "ass", co w Wlk. Bryt oznacza osla... (patrzcie, czego to mozna sie dowiedziec chodzac na angielski :) )

No dobra, a potraficie powiedziec w jakiej sytuacji to zdanie zostalo wypowiedziane i przez kogo?
Dreppin
2001-10-31 11:14:09


Re: Fantasyjne zagadki
nie jestem pewien, ale chyba gdy Triss uczyla Ciri elfiego w Kaer Morhen, to Ciri zarzucila taka odzywke wobec Coena
Ingham
2001-10-31 16:20:53


Re: Fantasyjne zagadki
...chyba gdy przychodził czas na ćwiczenia z mieczem a ona Ciri chciała jeszcze zostać z Triss...
Guinea
2001-10-31 23:20:56


Re: Fantasyjne zagadki
Jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że zdanie to zostało wypowiedziane pod adresem Lamberta a nie Coena.
Ingham
2001-11-01 05:26:03


Re: Fantasyjne zagadki
Jakie zaklęcie runiczne było wyryte na sihillu podarowanym Geraltowi przez krasnoluda Zoltana Chivaya?
Dreppin
2001-11-01 06:10:39


Re: Fantasyjne zagadki
"Na pohybel sk****synom"
Ingham
2001-11-01 10:15:58


Re: Fantasyjne zagadki
Tak, jeden z najprzedniejszych tekstów w książce.

Jesetm bardzo podniecony, bo do końca sagi zostało mi jeszcze tylko 30 stron. Kiedy tu wejdę wieczorem będzie już po wszystkim...
Colon
2001-11-01 11:59:33


Czas na ...
druga dwudziestke i jedna z moich ulubionych powiesci fantasy:) . Ciesze sie, ze formula sie Wam spodobala i zachecam do wiekszej aktywnosci.

A zatem:

1. "Ufalem mu jak wlasnemu bratu. Czyli wcale;) ." Kto ma takie mysli i w jakiej powiesci. Dla ulatwienia, jest to ta sama osoba, ktora udziela odpowiedzi w pytaniu 2.

2. -" Znizyc sie do tak podlego podstepu. Mialem cie za lepszego.."
-"A co myslales? Nie jestesmy na Olimpiadzie" odpowiedzial ... po tym jak podstepem pokonal mistrza miecza z przeciwnego obozu. Pytanie: kogo pokonal i dlaczego bohater powiesci fantasy tak osobliwie wspomina Olimpiade?

Aha, przytaczam mniej wiecej tresc, nie jest to dokladny cytat. Jeszcze jedna podpowiedz - nazwa tej powiesci przewinela sie juz na forum...


misza
2001-10-26 12:07:39


Re: Fantasyjne zagadki
1. Wiem tylko ze byla garbuska.
2. Zlotym Smokiem jak dobrze pamietam.
3. Zapewne, ale ja pamietam tylko druida Mysiwora czy cos takiego.
Podoba mi sie Twoj pomysl Colonie.
ObywatelEracji
2001-10-26 14:44:11


Re: Fantasyjne zagadki
Tu jestem zieloniutki (prosze, nie rzucajcie pomidorami i tym podobnymi rekwizytami) ...nie czytalem "Wiedzmina" ; )
Dreppin
2001-10-26 22:28:58


Re: Fantasyjne zagadki
sadze ze Triss Merigold mozna potraktowac jak przyjaciolke wiedzmina. Poza tym jest jeszcze ten mag, ktory mial wieze w poblizu tej wioski, gdzie wiedzmin trzskal sie Dzierzba (dobrze nie pamietam tego opowiadania)
A i jeszcze jedno: pomysl jest dobry, tylko trzeba unikac takich zagadek, ktore zdraedzalyby zakonczenia i fabule tym, ktorzy jeszcze nie czytali
morgraf
2001-10-27 13:45:55


Re: Fantasyjne zagadki
Zagadki... smacznie
Mam nadzieje że nie obrazicie się za coś z Tolkiena (będzie raczej łatwo):
1. Podaj dwa kolory Gandalfa (mówiłem że łatwe).
2. Ilu było Krasnoludzkich Ojców? (troche trudniej)
3. Kim był Karharoth? (i znowu łatwe)

Dreppin
2001-10-28 00:31:09


Re: Fantasyjne zagadki
1. Najpierw szary potem bialy
2. siedem
3. A tu mnie zaskoczyles.. nie wiem
Colon
2001-10-28 07:59:17


Re: Fantasyjne zagadki
Hm, tez nie znam odpowiedzi na 3 pytanie:(

Ale i tak doloze swoje:) z Wladcy Pierscieni:

1. Ilu Czarnych Jezdcow wtargnelo do Shire?
2. Kim byl Deagol? Jaki jest jego zwiazek z Jedynym pierscieniem?
3 Jakie pokrewienstwo laczy Froda z Bilboem?
morgraf
2001-11-01 16:08:19


Re: Fantasyjne zagadki
Na moje zagadki z tolkiena:
3 - nie czytaliscie Silmarilionu więc nie wiecie. Karharoth to był największy wilk jaki kiedykolwiek stapał po ziemi. Był straznikiem Angbandu, odgryzł ręke Berenowi i w ogóle nie był miły.
no to moze jeszcze trzy:
1. Co to są wargule? (trudne, bardzo trudne)
2. w jakiej bitwie Thorin zyskał przydomek Dębowej Tarczy? (łatwe)
3. Jaki kształt miała wyspa Numenor.(trudne?)
Dreppin
2001-11-03 10:11:27


Re: Fantasyjne zagadki
Morgrafie - stwierdzenie ze nie czytalismy Silmarilliona jest nieuzasadnione. Otoz ja czytalem i to nie raz (tylko dwa ;)). Przyznasz jednak ze ta ksiazka jest tak napisana, ze praktycznie z kazdej strony daloby sie wyciagnac ze 3 zagadki.. i ciezko to wszystko spamietac

1. nie jestem pewien, ale to chyba takie wilki, ktore walczyly po stronie wladcow ciemnosci, na niektorych chyba nawet jezdzili orkowie
2. musze przyznac ze nie pamietam.. ale uwazam tez ze nie jest to dobra zagadka.. to po prostu fakt historyczny, trescia zagadki powinny byz ciekawostki
3. zdaje sie ze jest w ksztalcie piecioramiennej gwiazdy..

Teraz moje dwie zagadki:

1. Kto to byli Naugrimowie (bardzo latwe)?
2. Stolica Gondoru w czasie wojny o Pierscien nazywala sie Minas Tirith. Nie byla to jednak jedyna twierdza o tej nazwie. Kto, gdzie i kiedy wybudowal inna fortece Minas Tirith (chyba trudne)?
Sewrey
2001-11-03 11:01:07


Re: Fantasyjne zagadki
Ja też czytałem Silmarillion, choć przyznaję że już dość dawno...
W drugim pytaniu Morgrafa chodzi chyba o bitwę z orkami w Azanbulbizarze podczas, której tarcza Thorina została rozbita a on przez jakiś czas bronił się gałęzią dębu.
morgraf
2001-11-03 15:28:23


Re: Fantasyjne zagadki
Czytaliście i nie wiecie kto to był Karharoth?(wiem że ja jestem maniakiem Tolkiena ale to jedna z najbardziej znaczacych istot w książce)
pierwsze pytanie jest znacznie trudniejsze, a te wilki to wargi.
Wyspa i bitwa się zgadzają.
wargul - to istota żyjąc "za górami Merlko za najdalszą z dróg
gdzie pajęczyn kotary i bagienny smród,"
padlinożercy, drapieżcy z zapomnianych krain

dobra jeszcze raz pytani:
1. W co kopnał Tom trola?:) ))
2. Dlaczego Bombadlil nie mógł przyjąć Jedynego Pierścienia?
3. Ile troli spotkali Thorin i jego kompania w drodze z Shire do Rivendale?

Odpowiedzi na zagadki sewreya:
1. krasnoludy
2. Finrod Fellagund w przełomie Sirionu po Dagor Aglareb Bitwie chwalebnej i okrążeniu Angbandu(odpowiedź z głowy - szczerze... mówiłem że jestem fantykiem:) .
Dreppin
2001-11-04 23:29:27


Re: Fantasyjne zagadki
1. w rzyć
2. jak dobrze pamietam, to bylo tak: na naradzie w Rivendel padla propozycja, aby Bombadil przyjal Pierscien, lecz uznano, ze Tom nie ma glowy do takich rzeczy, pewnie by Pierscien zgubil. Przede wszystkim jednak bez zniszczenia Pierscienia potega Saurona nie moglaby byc zlamana, wiec gdyby Pierscien gdzies ukryto odnalezienie go przez Nieprzyjaciela byloby kwestia czasu.
3. zdaje sie ze 3

BTW: zagadki byly moje nie Sewrey'a. jesli rzeczywiscie odpowiedziales z glowy to chyle czola. ja jednak nie mam na tyle zapalu zeby byc takim maniakiem..

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous