Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2
Author
Comment
E1ias
2001-09-04 22:32:07


Re: Najbardziej użyteczna zdolno¶ć
Na wielu mapach logistyka ma niewielkie znaczenie. W koncu jest to tylko zwiekszenie ilosci tur ruchu o 30% (czyli maksimum o 6) co przy ograniczonych mozliwosciach ruchu (silne jednostki broniace przejsc) albo duzej ilosci wody nie ma znaczenia, podobny a nawet wiekszy efekt mozna uzyskac dzieki artefaktom (ktos wie moze jakie sa faktyczne wlasciwosci artefaktow: boots of speed i estrevian gloves, bo na wszystkich stronach jest tylko napisane o zwiekszaniu szybkosci, ale bez szczegolow?) oraz trzymaniu w armii tylko szybkich jednostek. Dyplomacja i leadership moga byc bardzo uzyteczne, jesli mamy na mapie duzo oddzialow stworow albo pare roznych rodzajow miast, ale mozna sie bez nich obejsc (efekt leadership mozna tez zyskac z artefaktow, a nekromanci i tak nigdy jej nie dostana). Taktyka przydaje sie najbardziej kiedy w naszej armii duza role graja oddzialy strzelcow albo stajemy naprzeciw przeciwnika z taka armia (albo smokami). Poza tym brak taktyki jakos szczegolnie nie doskwiera. A dla mnie bohater bez earth magic jest jakby uposledzony. Bo to nie tylko Town portal (przy duzych mapach w koncu sie go dostanie, o ile nie jest zablokowany), ale przede wszystkim Resurection i Animate death. Przy dluzszej grze te czary staja sie najcenniejsze i silny bohater z earth magic wiekszosc bitew konczy wtedy z zerowymi stratami. Ze juz nie wspominajac o niezlej reszcie: slow, shield, implosion, ...
Sajmon
2001-09-05 07:30:08


Re: Najbardziej użyteczna zdolno¶ć
Ja zagłosowałem na magie ziemi na expercie jest bardzo przydatna do takich czarów ja Animate Dead, Resurrection, Town Portal i Implosion
ObywatelEracji
2001-09-06 15:39:03


Re: Najbardziej użyteczna zdolno¶ć
Magia ziemi wg mnie nie ma sobie rownych, oczywiscie jak wiekszosc z Was uwazam, ze wiele zalezy od okolicznosci, a wiec wygladu, fabuly i ustawien mapy. Dyplomacja jest tak potezna, ze doslownie psuje gre, o ile tworca mapy nie zapobiegl lub nie ograniczyl jej uzywania; chyba ze korzystanie z tej umiejetnosci zostalo w jakis sposob przewidziane. Logistyka jest super, jednakze majac do dyspozycji buty i nieco slabsze rekawice - dodajmy Pathfinding na ekspercie - mozna bez niej zyc. Leadership jest loteria, dla mnie wazne jest, aby morale wojska bylo conajmniej neutralne. To czy wynosi ono +1 czy +3 naprawde nie ma az tak wielkiego znaczenia, a bywa i tak, ze morale nie "zapala sie" nawet przy +5. Osobiscie wole bardziej uzyteczna i pewna Taktyke, ktora umieszczam na drugim miejscu sposrod wymienionych zdolnosci. W ogole to witam wszystkich po krotkiej przerwie ! Bedzie takich przerw wiecej, odwiedzila mnie rodzina ; )
RomAug
2001-09-06 23:20:02


Re: Najbardziej użyteczna zdolno¶ć
Bardzo lubię posiadać Logistykę i bohater bez tej zdolności wydaje mi się upośledzony. Zdaję sobie sprawę, że artefakty ruchu są nawet lepsze, ale nie zawsze są dostępne. Magia Ziemi jest lepszym prezentem dla magika, ale dla wojownika już nie. Zanim uzyska Experta i wysoki Wisdom... Wolę strategiczną korzyść z szybkiego bohatera. Dyplomacja jest użyteczna tylko czasami (ale za to jak!), a do Taktyki nigdy nie miałem specjalnego nabożeństwa, gdyż z reguły czekałem na przeciwnika, aż sam podejdzie, a wojska miałem ustawione nieźle. Na morale nie zwracałem nigdy większej uwagi, gdyż to nie można liczyć. Reasumując:
1. Logistyka
2. Magia Ziemi (o włos)
Don Ash
2001-09-07 04:40:45


Re: Najbardziej użyteczna zdolno¶ć
Ja zagłosowałem na Leadership, bo po prostu bardzo często mam oddziały z różnych miast i co wtedy? Na drugim miejscu stawiałem magię ziemi, na trzecim postawiłbym magię powietrza, ale jej nie ma, a na czwartym ex equo logistyka i taktyka.
Don Ash
2001-09-05 07:27:26


Re: Najbardziej użyteczna zdolność
Ja dałbym głos na Magię ziemi i logistykę (oprócz Dowodzenia na które zagłosowałem)
Są to jak już tu powiedzieliscie bardzo ważne zdolnosci. MAgia ziemi, dla Implozji, Slow, Meteor Shower i... Mógłbym wymieniać wiele czarów. Logistyka wiadomo: komu by się chciało gonić jakiegos za przeproszeniem skurwiela który zwiewa przed nami, a trzeba go zabić bo inaczej będzie bruździć na tyłach. Albo w drugą stronę: czasami trzeba przed kims uciec żeby zebrać wojsko, a punktów ruchu już nie wystarcza :(
Irma Whisperwall
2002-10-12 02:48:01


Re: Najbardziej użyteczna zdolność
Wg. mnie kolejność jest taka:

1.Logistyka
2.Magia Ziemi (ale to zależy od czarów, więc może być również na miejscu ostatnim)
3.Dyplomacja (jeśli mamy mało pieniedzy to lepiej nie)
4.Taktyka
5.Dowodzenie (jest mnóstwo artefaktów które je poprawiają)

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous