Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2
Author
Comment
Rajst
2002-06-19 23:40:13


Re: Warhammer- mapka do H4
Dzięki Guinea, ale to wcale nie musi być takie straszne jak się będzie wiedziało co gdzie i jak. Poza tym przy tworzeniu kampanii każda osoba może wziąć na siebie jeden epizod a potem to zostanie już tylko kwestia dopracowania szczegółów i połączenia w jedną całość.

Teraz może trochę z innej beczki – zna ktoś może wszystkie szczegóły na temat tworzenia skryptów w H4? Trochę długo schodzi na metodzie prób i błędów, a ja nie bardzo mam czas na siedzenie x godzin i sprawdzanie co też się wydarz jak? :(
E1ias
2002-06-20 02:56:37


Re: Warhammer- mapka do H4
Na stronie:
www.h4o.cjb.net/
jest troche ciekawostek o pisaniu skryptow dla h4.
Rajst
2002-06-22 09:00:58


Re: Warhammer- mapka do H4
Dzięki Elias za namiary, za chwilę trochę poszperam - może się czegoś ciekawego nauczę :) .
wersalus
2002-06-24 14:18:09


Re: Warhammer- mapka do H4
hm........... ja moge pomuc robic mapke, w gre nie gralem ale do czegos moze sie przydac. aha mam duzo czasu
Rajst
2002-06-25 08:22:27


Re: Warhammer- mapka do H4
No dobrze, ze skryptami już radzę sobie całkiem nieźle. Mam tylko jeden problem. Może ktoś z Was już wpadł na to gdzie szukać opcji przeniesienia, pomiędzy dwoma scenariuszami w kampanii, bohatera wraz z całym doświadczeniem i pewnymi powiedzmy artefaktami? Byłbym wdzięczny za tę informację.
Dreppin
2002-06-25 10:12:14


Re: Warhammer- mapka do H4
kiedy edytujesz mape, w ktorej ma sie pojawic heroes z poprzedniej, musisz wstawisc specjalnego heroesa... nie pamietam nazwy, ale to taka szara sylwetka.. i tam mozesz wybrac imie heroesa, ktory ma sie tu pojawic wraz z doswiadczeniem, czarami i skillami.. co do artefaktow, to chyba w we wlasciwosciach mapy (ale tej z ktorej artefakty maja pochodzic) nalezy zaznaczyc te z nich, ktore moga zaostac przeniesione..
Rajst
2002-06-27 01:44:21


Re: Warhammer- mapka do H4
Dzięki Dreppin - działa :) , co do artefaktów to na tej drugiej mapie również trzeba zaznaczyć, ale te które mają być przeniesione z poprzedniej.
Sajmon
2002-07-31 08:26:14


Re: Warhammer- mapka do H4
Hmm nie wiem czy nie przychodze za póżno i czy idea Warhammera nie została już zbytnio rozwinięta lub czy przypadkiem nie stanęła w miejscu. Osobiście bardz lubie robić mapy może nawet bardziej niż grać. Lecz niestety czas poświęcony przyjaciołom, dziewczynie i innym osobistym sprawą jest o wiele większy niż czas jaki mógłbym poświęcić tworzeniu mapy. Osobiście zgłaszam sie na ochotnika (jeśli jeszcze można) i chętnie zrobie którąś z części do Kampanii. Mam tutaj jednak taką sugestie czy nie lepiej by było by każdy zrobił jedną mape dotyczącą danego tematu przeznaczonego na tą mape ? A nie tak że jednen zrobi to drugi tamto temu sie to nie podoba tamtemu tak. Wiem wiem to ma również swoje wady może sie zdarzyć że nie zostanie utrzymany klimat który powinien być w owej kampanii bardzo wysoki. Gracz powinien czuć realia jakie są przedstawione w tej kampanii. Osobiście uważam że tematy Tolkiena i takich książek jak "Władca Pierścieni" są znane wszystkim Jaskiniowcą. Osobiście próbowałem zoorganizować większą grupe osób mieszkających w moim mieście znaczy sie kolegów z klasy oraz innym znajomych zainteresowanych własnie tematyką Heroes oraz oczywiście Tolkiena. Oczywiście jak sie nie trudno domyśleć takich osób było dużo. Zebraliśmy 9 osobową ekipe, która zaczęła tworzyć "cudo". Kampania miała być bardzo długa, żeby gracz mógłby czuć sie jak w kinie przeżywać te przygody wraz ze swoim Heroes'em. Niestety juz w 23 dni po rozpoczęciu naszych wspólnych prac wynikły pierwsze konflikty i nieporozumienia. Po pierwsze jak już wcześniej wspomniałem jednemu podobało sie to a drugiemu tamto. Póżniej doszły uniedogodnienia z tworzeniem owego scenariusza. Mape tworzyliśmy stopniowo tzn. jednen robił ukształtwanie terenu, drugi miasta itd. Aż doszło do momentu, gdy każdy znas powiedział że to nie ma sensu nie wyjdzie żadne "cudo" tylko jedna wielka "KICHA". No i niestety tak było wyszła kicha. Każdy miał inne wyobrażenie, każdy tworzył po swojemy każdy sie gubił w scenariuszu. Mam nadzieje że z projektem Warhammer tak nie będzie i mam nadzieje że powstanie rzeczywiście kampania cudo. Bardzo chętnie służe swoją pomocą. Pozdrawiam
Anvil
2002-08-15 01:43:39


Re: Warhammer- mapka do H4
Świetny pomysł z tą mapką. Miałem sie samemu za takie coś zabrać ale jakoś nie wyszło :)
W Warhammera grałem ze 6 lat :) A grał może któryś z Was w Earthdawna ? zrobiłem mapkę do Homm3 opartą na tym systemie. Jeśli ktoś chcę to piszcie allan20@wp.pl


1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous