Behemoth's Lair

502 registered members
Login | Register Your Free Account (Required) | Search | Help | Find Communities!

Page 1 2
Author
Comment
Hollow Tigre
2001-09-16 23:15:57


Re: Najczesciej uzywane czary
1a. slow.
1b. haste (tylko z taktyką i jeśli jest pewność że rozwalę wszystko w pierwszej turze, a przeciwnik nie zada mi większych strat z kontrataku).
2a. blind
2b. berserk.
3. view artifacts (tanie i skuteczne).
4. resurrection.
5a. town portal (przeciwko AI lepsze niż Resurrection, bo potrzebujesz tylko podbić jeden zamek na terytorium przeciwnika, a oddziały możesz sprowadzać ze swoich garnizonów położonych w głębi własnego, wcześniej podbitego, terytorium).
5b. DDoor+view artifacts, czyli odpowiedź na TP stosowane w defensywie (teleportację najlepiej uzbrojonego bohatera do zamku, któremu zagraża przeciwnik). AI rzadko stosuje TP defensywnie, ale rozumiem że ludzie jak najbardziej, więc całkiem miła siurpryza dla jakiegoś ufnego w swoje siły gracza :) . Generalnie- ułatwia zdobywanie zamków i pogoń za wrażymi bohaterami.
Ingham
2001-09-19 14:08:57


Re: Najczesciej uzywane czary
Tak Sajmonie. To jest ikona zdolności, bez której nie mogłoby być mowy o tych czarach.
Ja, jako oczytany i inteligentny (tak sądzę) mnich postanowiłem, że Mądrość będzie moim sztandarem.
Bo Wiedza to Wiara, a Mądrość... (nie, to już za inteligentne :) )
Sajmon
2001-09-19 21:05:03


Re: Najczesciej uzywane czary
Według mnie najinteligentniejszym cytatem jest:
Szczęście to nie droga, lecz cel każdej drogi człowieka
A co do czarów to najlepiej jest mieć wszystkie mam jednak pytanie (do znawców i fachowców ;) ) Czy opłaca sie zdobywać wszystkie zdolności (m. ziemi, wody powietrza i ognia) na expercie ? Bo przecież wtedy zostają nam tylko 4 pola na inne np: Winsdom (oczywiste), Logistyka, Offense, i Intelligence ? a inne jak Leadership, Diplomancy, Necromancy, Armorer ? Czy branie zdolności (cała magia na expert) sie opłaca ????
lopez
2001-09-19 22:13:20


Re: Najczesciej uzywane czary
Ja niezależnie kim gram nie staram się brać 4 szkół magii. Zwykle biorę magię ziemii i powietrza, wody - czasami, a ognia raczej nigdy.
Poza tym lubię mieć archery (bo lubię strzelców) i offence (+30% obrażeń dla nie-strzelających). Do tego oczywiście obowiązkowy wisdom i jeśli się uda - logistyka i taktyka. Pozostały slot wypełnia zwylke jakaś przypadkowa zdolność (bo często nie ma nic lepszego do wyboru) albo umiejętność, którą bohater miał na początku. A jeśli mam jeszcze wybór to biorę pathfinding, armorer, leadership albo inteligencję.
E1ias
2001-09-20 00:16:09


Re: Najczesciej uzywane czary
Jesli chodzi o mniejsze mapy, to raczej nie warto zdobywac wszystkich szkol magii, bo zajmuja one miejsce na inne zdolnosci, a i tak zwykle nie ma sie mozliwosci nauczyc tyle czarow, by wszystkie szkoly magii byly niezbedne. Ja zawsze staram sie zdobyc earth magic i do tego air albo water (jesli mam miejsce i dostane to najlepiej obie, jak nie mam miejsca w skillach to ograniczam sie do earth magic), fire magic tylko jak znam juz berserk albo dostane do wyboru to albo zupelnie denny skill (eagle eye czy podobne).
Co innego w kampaniach czy duzych (albo mniejszych ale dlugotrwalych) mapach. Tam znajomosc jak najwiecej szkol magii bywa bardzo uzyteczna, predzej czy pozniej poznaje sie duzo czarow z kazdej ze szkol i niezaleznie z jaka i przeciw jakiej armii trzeba walczyc zawsze wtedy znajda sie wlasciwe czary do rzucenia i daje sie wygrac z silniejszym przeciwnikiem. Dlatego na duzych mapach staram sie miec wszystkie szkoly magii (albo przynajmniej 3, w kolejnosci earth, water, air, fire), do tego oczywiscie wisdom i inteligence (zeby miec zapas many na dlugie pojedynki). Zostaja tylko dwa miejsca na inne zdolnosci i czesto trafiaja tam malo uzyteczne zdolnosci, ale w koncu, kto powiedzial zycie bohatera ma byc latwe ;)

lopez
2001-06-26 23:42:04


Re: Najczesciej uzywane czary
Qrcze, tośmy się zdublowali. Proponuję, żeby Behemoth połączył oba topiki.
Behemoth the Barbarian
2001-06-27 10:51:29


Re: Najczesciej uzywane czary
Mógłbym najwyżej jeden skasować, albo zamknąć.

Co do czarów, to:
Town Portal
Blind
Resurrection
Slow
Bless
gutek9
2001-06-29 04:53:58


Re: Najczesciej uzywane czary
NAjczestsze nie znaczy najlepsze wiec dlatego przewazajaca czesc jest z 1 poziomu gildii:
1.slow
2. magic arrow
3. haste
4. blind
5. resurrection
6. town portal
Don Ash
2001-09-09 09:03:33


Re: Najczesciej uzywane czary
1. Slow (mass)
2. Prayer (mass)
3. Haste (a jakże: mass! ;) )
4. Berserker
5. Implozja (czasami)
Sajmon
2001-09-15 03:22:48


Re: Najczesciej uzywane czary
Resurrection
Town Portal
Slow
Blind
Implozja
Haste

Ingham
2001-09-15 08:02:45


Re: Najczesciej uzywane czary
1. Town Portal
2. Slow
3. Blind i Berserk
4. Disrupting Ray
5. Resurection
Sajmon
2001-09-15 08:34:11


Re: Najczesciej uzywane czary
Sądze iż najczęściej używa sie Town Portal na Expercie

Inghamie czy ta mała ikonka obok twarzy to ikonka Winsdom ?
Aztech
2001-12-25 10:36:24


Re: Najczesciej uzywane czary
1. Town Portal - dlaczego? każdy wie.
2. Slow (mass) + szybkie jednostki + killim i przeciwnika nima
3. Haste (mass) - jak wyżej.
4. Resurection - przecież nikt nie lubi kończyć bitwy przetrzebiony.
5. Implosion lub Dimension Door - pierwsze bo skuteczne drugie bo strasznie wkurzające (jak się zapomni,że ma się mało many)

1 visitor in the last 15 minutes: 0 Members - 1 Guest - 0 Anonymous